Warszawa, 19 maja 2011 – „Strategie queer” ogłoszone – znamy dokładny program! Wczoraj wieczorem w sieci ukazała się dokładna rozpiska konferencji organizowanej przez Queer UW.

Impreza rozpocznie się w piątek 3 czerwca o godzinie 10.00. Pierwszy dzień będzie spokojniejszy od kolejnego i potrwa do 18.30. W tym czasie usłyszeć będzie można pierwsze referaty zgłoszone na konferencję.

– Każdy i każda będzie mieć tylko 15 minut – wyjaśnia Jej Perfekcyjność, prezesa Queer UW. – Po każdych trzech wystąpieniach jest kwadrans na dyskusję. Często takie godzinne sesje łączone są w dwugodzinne bloki bez przerw.

Drugi dzień odbędzie się w siedzibie Ośrodka Studiów Amerykańskich przy al. Niepodległości 22. Program tego dnia jest dużo bardziej napięty, stąd też postanowiono o organizacji sesji równoległych przez większą część dnia. Wszystkie referaty zostaną wygłoszone w godzinach 10.00-16.30. Wstęp na konferencję jest wolny.
Konferencja „Strategie queer. Kulturowa i społeczna sytuacja osób nieheteroseksualnych i transpłciowych w perspektywie interdyscyplinarnej” odbywać się będzie pod patronatem Komisji Rektorskiej ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji UW. W skład jej Komitetu Naukowego weszli: dr hab. Joanna Mizielińska, dr hab. Jacek Kochanowski, dr hab. Jan Potkański, dr Tomasz Basiuk i dr Tomasz Sikora. Organizatorem konferencji jest Queer UW a współpracują z nim przy tym ISNS UW, OSA UW oraz Genderowo-Queerowe Koło Naukowe UW.

– To nasza pierwsza konferencja, więc zależy nam na tym, by wypadła jak najlepiej – wyjaśnia JP. – Choć z drugiej strony trzeba mieć na uwadze także to, że formalnie działamy dopiero od połowy stycznia 2011, więc czasu na organizację mieliśmy niewiele. To, że zgłosiło się tak wiele osób to dla nas zaszczyt i powód do dumy.

Sama Jej Perfekcyjność także wygłosi referat – w sobotę będzie można usłyszeć jej tekst „Przychodzi pedał/lesba/trans do lekarza. Queerowanie służby zdrowia – problemy, strategie, perspektywy” w trakcie sesji 11 „Instytucje vs. queer (II)”, która zaplanowana jest w godzinach 15-16 w sali 314 w budynku OSA UW.

Plan możesz ściągnąć tutaj w PDF.


Logo konferencji

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!