Warszawa, 23 maja 2011 – Już jutro Jej Perfekcyjność rusza na podbój liceów w Mazowieckiem. Jako jedna z doktorantek Instytutu Socjologii UW prowadzić będzie w liceach bezpłatne warsztaty dotyczące „bycia socjologiem”.

Jutro trans wyjedzie do Płońska, by tamtejszej młodzieży w sposób aktywny umożliwić poznanie tajników pracy socjologicznej. Wyjazd i warsztaty finansuje Instytut Socjologii UW.

– To dobry sposób na to, by wyjaśnić czym tak naprawdę jest socjologia i czym się zajmują socjologowie – wyjaśnia trans. – Warsztatowa forma szkoleń ma sprawić, że to sami uczestnicy i same uczestniczki dojdą do wniosków.

Socjologia kojarzy się młodzieży przede wszystkim z sondażami przedwyborczymi oraz komentatorami pojawiającymi się w telewizji. Taki medialny obraz dziedziny nie do końca zgadza się z prawdą i nie oddaje szerokiego wachlarza badań i zainteresowań tej dziedziny wiedzy. Stąd też pomysł IS UW na zmianę tego stanu rzeczy. Doktoranci i doktorantki będą odwiedzać zainteresowane licea w Warszawie i okolicach, by opowiedzieć o swojej pracy badawczej i naukowej. Będą im towarzyszyć studenci i studentki socjologii.
Dla Jej Perfekcyjności wizyta w Płońsku będzie pierwszą w ramach warsztatów, które oferuje Uniwersytet Warszawski. W czerwcu planowane są kolejne.

– Myślę, że taka forma trafiania do młodych ludzi jest skuteczniejsza niż plakaty i ulotki – podkreśla trans. – Niech zobaczą na żywo, zastanowią się, zadadzą pytanie… Tak, właśnie o to nam chodzi!

Szkoły zainteresowane uczestnictwem w warsztatach mogą znaleźć dodatkowe informacje na stronie Mazowieckiego Kuratorium Oświaty pod tym adresem.

/KAI/

Wypowiedz się! Skomentuj!