Warszawa, 31 maja 2011 – Transmisja na żywo – wprost z konferencji „Strategie queer” ruszy w piątek na stronie facebook.com/QueerUW. Wszystkie wystąpienia będzie można zobaczyć bezpośrednio na ekranie swojego komputera dzięki Nyorai TV, która zrealizuje przekaz.

Ponad 30 osób zaprezentuje się w ciągu dwóch dni konferencyjnych. Tematyka poruszana przez prelegentów i prelegentki obejmuje swoim zasięgiem takie tematy jak m.in. metodologia queer, obecność queer theory w literaturze, w działaniach organizacji pozarządowych a także w narracjach i strategiach tożsamościowych.

Pierwszego dnia zaprezentują się przede wszystkim pracownicy nauki, choć nie zabraknie i studenckich referatów. Wykłady przedstawią m.in prof. Paweł Dybel („Tożsamość seksualna – biologia, fantazmat czy przeznaczenie?”), dr hab. Małgorzata Jacyno („Piękna równość. Mikropolityki refleksyjności estetycznej”), dr hab. Joanna Mizielińska („De-centralizując (zachodnią) seksualność”) oraz dr Tomasz Basiuk („Coming out a queer”). Skala tematów – ogromna, od EuroPride po Pomadę i od Francji po Stany Zjednoczone. Drugiego dnia natomiast mowa będzie m.in. o raporcie Queer UW i procesie Zofii Sadowskiej, forach internetowych i gejowskich portalach randkowych, maszynach i brytyjskim szkolnictwie wyższym, małżeństwach i niemonogamii… i o wielu innych sprawach. Pełny program znaleźć można na stronie Queer UW www.queer.uw.edu.pl.

Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w konferencji ani śledzić jej na żywo w internecie, ucieszy na pewno fakt, że organizatorzy planują wydanie recenzowanej publikacji pokonferencyjnej, zawierającej wybrane referaty. Tym z kolei, którzy zechcą wysłuchać referatów, przypominamy: 3 czerwca w sali 200 budynku Samorządu Studentów UW od 9:30 do 18:30, 4 czerwca w OSA UW w salach 314 i 319 od 9:30 do 16:00.

Organizatorem konferencji „Strategie queer. Kulturowa i społeczna sytuacja osób nieheteroseksualnych i transpłciowych w perspektywie interdyscyplinarnej” jest uczelniana organizacja studencka Queer UW. Powstaje ona we współpracy z ISNS UW, OSA UW i Genderowo-Queerowym Kołem Naukowym. Patronat nad wydarzeniem objęła Komisja Rektorska ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji UW.

Matro/patro/queeronat medialny nad wydarzeniem objęły: Feminoteka, „Gazeta Studencka”, homiki.pl, innastrona.pl. W organizacji pomagają także hostele: Emma, Krokodyl i New World St.


Na facebookowej stronie Queer UW będzie można na żywo obejrzeć konferencję

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!