Warszawa, 26 maja 2011 – Osiem lat kończy blog Jej Perfekcyjności! Z tej okazji w sobotę – impreza u trans w mieszkaniu. Cheć zjedzenia urodzinowego tortu zapowiedziało już kilkanaście osób z jej najbliższego otoczenia.

Urodziny duzyformat.blog.pl trans obchodzi zawsze bardzo hucznie. To najdłużej prowadzona przez nią witryna on-line. Od ośmiu lat stara się spisywać w miarę na bieżąco całe swoje życie, dzień po dniu.

– Kiedyś udawało mi się pisać częściej, teraz robię to rzadziej, ale to dla mnie równie ważne – opowiada Jej Perfekcyjność. – To trochę jak uzależnienie, prawdę mówiąc. Ale takie dość pozytywne i cieszę się z niego. Wiadomo, że każdy pamiętnik czy blog ma także funkcję terapeutyczną.

Po założeniu fotobloga, odwiedzalność duzyformat.blog.pl nieznacznie spadła. Jej Perfekcyjność podkreśla zawsze, że duzyformat.blog.pl powstaje tylko i wyłącznie dla niej. I rzeczywiście, w przeszłości zdarzało się jej mieć z tego powodu problemy. Słynąca z ciętego języka i bezwarunkowej szczerości, trans zrażała w ten sposób do siebie ludzi – znajomych, przełożonych, zwierzchników i obcych. Zawsze jednak podkreślała, że prawda – taką, jak ją widzi – jest dla niej najważniejsza.
Blog Jej Perfekcyjności przez pierwsze kilkanaście tygodni funkcjonował pod adresem nickolas.blog.pl, jednakże w nieco ponad pół roku po powstaniu przeniósł się pod nowy adres. Pierwsze wpisy z pierwotnego bloga były przez dłuższy czas dostępne pod aktualnym adresem. Dziś jednak nie ma do nich dostępu – z powodu awarii serwera przepadły bezpowrotnie.

– Blog jest dla mnie ważną rzeczą w życiu – wyznaje trans. – Wiem, że czyta go pewna grupa osób i cieszę się z tego. Ale nawet gdybym pozostała jedyną czytelniczką duzyfotmat.blog.pl, będę nadal go prowadzić. Lubię raz na jakiś czas zajrzeć pod losowy wpis z przeszłości. To przypomina mi, kim jestem i dlaczego jestem dzisiaj tym, kim jestem.

Niektórzy złośliwi twierdzą, że celem Jej Perfekcyjności jest napisanie nowej Biblii – w ten sposób odnoszą się do długości wpisów w jej blogu. Szacuje się, że Biblia ma ok. 3 mln liter, zaś duzyformat.blog.pl około 4,1 mln liter i przyrasta w tempie ok. 0,5 mln znaków rocznie.


Tak wygląda dziś duzyformat.blog.pl

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!