Warszawa, 24 maja 2011 – Tylko 10 dni pozostało do rozpoczęcia konferencji naukowej „Strategie Queer”. Jej szczegółowy program znany jest już od tygodnia – zapowiada się naprawdę ciekawe wydarzenie naukowe.

Konferencja ruszy w piątek 3 czerwca o 10.00. Pół godziny wcześniej rozpocznie się rejestracja prelegentów i prelegentek. Już pierwszy dzień zapowiada się niezwykle emocjonująco.

– Tego dnia powiem pojawią się na konferencji dr hab. Małgorzata Jacyno oraz prof. dr hab. Paweł Dybel – emocjonuje się Jej Perfekcyjność. – Ich wystąpienia na pewno będą ciekawym komentarzem do wszystkiego, co dziać się będzie przez te dwa dni.

Kolejne sesje zaplanowane od 10.00 tego dnia noszą tytuły „Queerowe strategie aktywizmu” (sesja podwójna), „Metodologie queer” oraz „Teoria queer – lokalne (re)interpretacje”. Ogromna liczba zgłoszeń jest powodem później godziny zakończenia wydarzenia w pierwszy dzień. Uczestnicy i uczestniczki konferencji rozejdą się dopiero ok. 18.30. Drugi dzień zapowiada się równie intensywnie.
Wystąpienia ruszą znów o 10.00 – tym razem jednak w sesja równoległych, które umożliwić mają większej liczbie osób wypowiedzenie się i zabranie głosu w gronie innych naukowców. Przewidziane na ten dzień sesje noszą tytuły „Narracje i ekspresje (nie)tożsamości” (sesja podwójna), „Queerując akademię”, „Różne perspektywy queer”, „Queerując rodzinę”, „Instytucje vs. queer” (sesja podwójna), „Ekonomie queer” oraz „Queer w tekstach kultury”. Już tylko te sformułowania pokazują szeroki zakres zainteresowań badawczych, w jakich osoby uczestniczące w konferencji stosują perspektywę toerii queer.

– Tempo konferencji jest duże, ale coraz częściej narzuca się takie właśnie na podobnych wydarzeniach – komentuje prezes Queer UW, Jej Perfekcyjność. – Mamy nadzieję, że dyscyplina podczas wystąpień będzie duża i wszystko uda się nam sprawnie przeprowadzić. Wierzę, że to będzie naprawdę fajne wydarzenie.

Konferencję „Strategie Queer” organizuje uczelniana organizacja studencka Queer UW pod patronatem Komisji Rektorskiej ds. przeciwdziałania dyskryminacji UW przy współpracy z Instytutem Stosowanych Nauk Społecznych UW, Ośrodkiem Studiów Amerykańskich UW oraz Genderow-Queerowym Kołem Naukowym UW. Matro/patro/queeronat medialny nad wydarzeniem objęły Feminoteka, „Gazeta Studencka”, homiki.pl oraz innastrona.pl.


Plakat konferencji (kliknij, aby powiększyć)

/Gazeta.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!