Warszawa, 8 kwietnia 2011 – Cały dzień na Uniwersytecie Warszawskim w dniu wolnym od zajęć. Tak zapowiada się piątek Jej Perfekcyjności.

Trans rozpocznie go spotkaniem z Rektorą UW. Jako Prezesa uczelnianej organizacji studenckiej Queer UW, wraz z jej opiekunem naukowym i jednym z członków, przekaże władzom Uniwersytetu publikację „Przemilczane, przemilczani”.

– Władze rektorskie wspierały nas od początku w realizacji badań do tego raportu – powiedziała trans. – Co więcej, zależało im na umieszczeniu wyników w Raporcie Studenckim, jaki przygotowuje Zarząd Samorządu Studentów UW. Ponieważ tak się nie stało, chcemy wręczyć książek i opowiedzieć o tym, jak przebiegało całe badanie oraz co z niego wynikło.

Spotkanie nie będzie długie. Jej Perfekcyjność zapowiedziała od razu, że „nie ma szans, by przekroczyło pół godziny”. Rektora UW jest osobą zajętą – samo umówienie się na wizytę zajęło ponad tydzień. Niemniej, udało się i delegacja członkiń i członków Queer UW przekaże dziś książkę. Publikacja trafiła już do władz wydziałów i instytutów w całym Uniwersytecie. Otrzymały ją także centralne i jednostkowe władze samorządu studenckiego. Dla wszystkich w formie e-booka książka dostępna jest pod adresem tinyurl.com/Raport2011QueerUW.
Wieczorem zaś Jej Perfekcyjność wezwana została na przesłuchanie przez Rzecznikę Dyscyplinarną dla Studentów i Doktorantów UW. Choć w wezwaniu nie ma ani słowa na temat tego, czego dotyczyć ma przesłuchanie, JP stwierdziła, że domyśla się o co może chodzić.

– Mam być świadkiem, więc zapewne chodzi o wezwanie w sprawie wyrwanych z zawiasami drzwi – powiedziała. – Wszystko działo się w trakcie, gdy miało odbywać się posiedzenie Komisji Wyborczej Doktorantów UW, na które część uczestników nie chciała mnie wpuścić. Nie muszę dodawać, że ta część to przede wszystkim pozwany przeze mnie za bezczynność do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego ówczesy szef doktorantów.

W ciągu dnia Jej Perfekcyjność weźmie udział w spotkaniu organizacyjnym w Instytucie Socjologii, na którym grupa doktorantów i doktorantek będzie opracowywać plan odwiedzania liceów. W trakcie spotkań z uczniami i uczennicami, chcą opowiadać o tym, czym jest socjologia i czy warto ją studiować. JP zapowiedziała, że zaangażuje się w projekt.

/Życie Warszawy/

Wypowiedz się! Skomentuj!