Warszawa, 18 marca 2011 – Poprzednio zapowiadaną pierwszą wizytę w tym mieście uniemożliwiła trans choroba. Jak będzie tym razem? Jej Perfekcyjność odwiedzi Białystok w piątek 25 marca.

Jej Perfekcyjność odwiedzić ma Uniwesytet w Białymstoku. Na zaproszenie prof. dr hab. Piotr Glińskiego, kierownika Katedry Socjologii Struktur Społecznych Instytutu Socjologii UwB oraz Małgorzaty Skowrońskiej, pracowniczki tego zakładu.

– Z prof. Glińskim współpracowaliśmy przy publikacji, którą redagował, a w której opublikowana będzie moja praca – wyjaśnia Jej Perfekcyjność. – Około 10 kwietnia ukazać się ma książka, którą współtworzyłem.

W trakcie wspólnej pracy okazało się, że w Katedrze Socjologii Struktur Społecznych Instytutu Socjologii UwB powstaje praca o strategiach politycznych ruchu LGBT, o tym, jaki mają wpływ na oddolne działania artystyczne i czy można mówić o sztuce queer w Polsce. Autorka pracy będzie prezentować jej założenia na spotkaniu Zakładu w piątek 25 marca. I właśnie na to wystąpienie zaproszono Jej Perfekcyjność.
Trans wstępnie je przyjęła. Jej stan zdrowia cały czas się poprawia i jeśli dalej będzie tak, nic nie powinno stanąć na przeszkodzie jej pierwszej wizycie w Białymstoku. Jej Perfekcyjność podkreśliła, że zamierza zrealizować swój plan i przybyć ciut wcześniej, żeby mieć czas przejść się po mieście i poznać je nieco.

– Cieszę się z zaproszenia i mam nadzieję, że nic nie stanie na drodze w skorzystaniu z niego – powiedziała trans. – Będę też zachęcać obecnych na spotkaniu, zainteresowanych teorią queer, by zgłaszali się do udziału w konferencji, którą organizuje Queer UW w czerwcu.

Konferencja „Strategie queer. Kulturowa i społeczna sytuacja osób nieheteroseksualnych i transpłciowych w perspektywie interdyscyplinarnej” odbędzie się pod patronatem Komisji Rektorskiej ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji UW na Uniwersytecie Warszawskim w dniach 3-4 czerwca 2011. Szczegółowe informacje na jej temat znaleźć można na tymczasowej stronie Queer UW pod adresem www.queeruw.edu.pl.


Budynek Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!