Warszawa, 7 marca 2011 – Jeszcze nie wróciła do zdrowia a już planuje kolejne wyjazdy. W ten weekend Jej Perfekcyjność odwiedzi Berlin. Wyprawa ma związek z przygotowaniami do Parady Równości 2011.

Wyjazd wstępnie zaplanowano na 11-13 marca. Trans będzie jedną z członkiń Komitetu Organizacyjnego Parady Równości 2011, która weźmie udział w wizycie. Cały marzec część logistyczna Komitetu spędza właśnie na tego typu wizytach.

– Okazuje się, że nadal możemy się wiele od Niemców nauczyć – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Tegoroczne CSD w Berlinie wypada 25 czerwca a więc dwa tygodnie po Paradzie Równości.

CSD to skrót od Christopher Street Day (z ang. Dzień Ulicy Krzysztofa). Jes to święto obchodzone przez społeczność LGBTQ corocznie 27 czerwca, na pamiątkę wydarzeń Stonewall, zamieszek na tle dyskryminacji mniejszości seksualnych, które rozegrały się w 1969 roku w Nowym Jorku. Nazwa pochodzi od adresu i ulicy, przy której znajdował się pub dla gejów, gdzie miały miejsce zamieszki Stonewall – 55 Christopher Street. Termin CSD jest używany głównie w Niemczech i Szwajcarii, w innych krajach do opisania podobnych parad osób LGBTQ używa się raczej terminu gay pride, akcentującego ich dumę z własnej orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej.
W Polsce tradycja CSD przyjęła się w zmienionej formule, która dodatkowo w tym roku – w dziesiątą rocznicę pierwszej Parady Równości w Warszawie – zmienia się jeszcze bardziej. Organizatorzy tegorocznej Parady chcą skorzystać przede wszystkim z doświadczenia Niemców i Niemek w zakresie organizacji koncertów plenerowych. Takie bowiem zakończenie Parady Równości 2011 będzie jej wyróżnikiem na tle tych z lat poprzednich.

– Oczywiście, mam nadzieję przy okazji też skorzystać z możliwości pobawienia się berlińskich klubach – wyznała szczerze Jej Perfekcyjność. – Berlin to na razie chyba najlepsze imprezowe miasto, jakie kiedykolwiek miałem okazję odwiedzić. Lubię tam wracać.

Nie jest jeszcze znany dokładny kalendarz spotkań przedstawicieli Komitetu Organizacyjnego Parady Równości 2011 z kolegami i koleżankami z Berlina. Wiadomo natomiast, że poza Berlinem w marcu Komitet odwiedzi także Kolonię, Hamburg i Monachium, by tam spotkać się także z osobami odpowiedzialnymi za lokalne edycje CSD.


Zdjęcie z ubiegłorocznej berlińskiej CSD

/KAI/

Wypowiedz się! Skomentuj!