Warszawa, 8 lutego 2011 – Kilkadziesiąt propozycji nadesłano na konkurs na slogan Parady Równości 2011. Komitet Organizacyjny wytypował 5 najlepszych, spośród których zwycięskie hasło wybiorą teraz internauci. Głosowanie rusza dzisiaj i potrwa do 14 lutego.

Do finału dostały się propozycje: „Chodź z nami po nierównościach”, „Misja, Miłość, Muzyka”, „Równe obowiązki – równe prawa”, „Równość to nie przywilej” i „Wszyscy chcą kochać”. Teraz na stronie paradarownosci.eu oraz na stronach zaprzyjaźnionych portali, które wchodzą w skład Komitetu Organizacyjnego Parady Równości, pojawi się sonda, która umożliwi internautom głosowanie na najlepszy ich zdaniem pomysł. Zgłaszanie propozycji zakończyło się 3 lutego.

– Fajnie, że ludzie angażują się jakoś w tę Paradę – skomentowała JP. – Wydaje mi się, że dzięki temu mają szansę poczuć, że naprawdę ją współtworzą. Zależy nam na tym, dlatego bez przerwy powtarzamy hasła zachęcające do współpracy.

Członkowie i członkinie Komitetu za pomocą specjalnej platformy internetowej, która umożliwia zdalną pracę i posłużyła do wybrania najlepszych propozycji zgłoszonych na konkurs. Po 14 lutego poznamy zwycięski slogan. Osoba, która będzie jego autorem, otrzyma od Komitetu Organizacyjnego 300 zł nagrody, którą ufundował portal Gay.pl. Podobnie, jak w przypadku konkursu na logo Parady, autor/autorka zwycięskiego hasła może pozostać anonimowy/anonimowa, jeśli tylko sobie tego zażyczy.
W poprzednim konkursie organizowanym przez Komitet Organizacyjny, na adres organizatorów Parady Równości 2011 wpłynęło kilkadziesiąt propozycji logotypu tegorocznego wydarzenia. Pięć najlepszych projektów poddano głosowaniu internautów, którzy przeważającą większością głosów wybrali aktualne logo.

– Może nam się wybrane już logo i wybrany wkrótce slogan podobać lub nie, ale liczy się sposób, w jaki go wybrano – podkreśla Jej Perfekcyjność. – Ja też mam swoje typy i też oddałem głosy w sondach, ale uszanuję każdy wybór, bo wiem, że po prostu jeden z zaproponowanych pomysłów musi wygrać.

Członkowie i członkinie Komitetu Organizacyjnego podkreślają otwarty charakter przygotowań tegorocznej Parady i zaznaczają, że to właśnie filozofia wsłuchiwania się w głos jak najszerszej grupy ludzi sprawiła, że konkurs na slogan Parady Równości 2011 zostanie rozstrzygnięty przez internautów a nie przez członków Komitetu czy jakąś zamkniętą strukturę. Po 14 lutego hasło wybrane przez internautów trafi na stronę paradarownosci.eu oraz oficjalne dokumenty Komitetu Organizacyjnego.


Tak wygląda sonda na stronie paradarownosci.eu

UWAGA! Na hasło głosować możecie także poniżej!

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!