Warszawa, 18 lutego 2011 – W ramach działalności Koła Naukowego Socjologicznego Warsztatu Dziennikarskiego, studenci IS UW postanowili powołać do życia Warsztaty Dziennikarskie IS. Poprowadzi je w tym semestrze Jej Perfekcyjność.

Warsztaty ruszają w środę o 8.00 w sali 204A Instytutu Socjologii UW przy ul. Karowej 18. Mają charakter otwarty dla każdej chętnej osoby studiującej na Uniwersytecie Warszawskim. Będą odbywać się co dwa tygodnie.

– Ja wiem, że godzina 8.00 rano może być dla niektórych zabójcza – stwierdza trans. – Ale to kompromis. Uwierzcie mi, że debata nad godziną warsztatów była jedną z bardziej burzliwych w ramach koła, które je organizuje. Ostatecznie jednak stwierdzono, że lepiej o 8.00 niż o 19.00. I słusznie.

Organiztorzy reklamują warsztaty: „Jeśli chcesz dowiedzieć się jak pisać dobrze, jakich błędów nie popełniać, czym się różni felieton od artykułu publicystycznego a recenzja od relacji, to coś dla Ciebie! W programie także m.in. zajęcia z prawa prasowego i prawa autorskiego a przede wszystkim… dużo, dużo pracy warsztatowej. Koniec z gadaniem, czas na pisanie! Naszymi gośćmi będą dziennikarze z mediów ogólnopolskich i lokalnych. Specjaliści, którzy podzielą się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem.”
Za całość koncepcji i prowadzenia odpowiada Jej Perfekcyjność. Trans zajmuje się aktywnie dziennikarstwem od wielu lat. Aktualnie jest redaktorem ogólnopolskiego miesięcznika dla studentów. Prowadzi także redakcję czasopisma studentów Instytutu Socjologii UW „Niusy”. JP prowadziła już wakacyjne warsztaty prasowe i radiowe w Rewalu przez kilka lat z rzędu.

– Mam nadzieję, że uda mi się przekazać choć część wiedzy, którą mi przekazano – powiedziała JP. – Pomysł warsztatów narodził się spontanicznie i pochodził od członków i członkiń Koła, więc mam nadzieję, że chociaż na ich obecność mogę liczyć.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach powinny zgłosić się wcześniej pod adresem warsztaty.dziennikarskie.is@gmail.com. Pierwszeństwo mają studenci i studentki Instytutu Socjologii UW.


Plakat reklamujący warsztaty

/KAI/

Wypowiedz się! Skomentuj!