Warszawa, 1 lutego 2011 – Dzisiejsza „Gazeta Wyborcza” w warszawskim dodatku publikuje informację o badaniach prowadzonych przez Queer UW. W czwartek o działaniach organizacji mowa będzie w Radiu Kampus.

Geju, dobrze ci na Uniwersytecie Warszawskim?” to tytuł tekstu z dzisiejszej „Stołecznej”. Gazeta przybliża czytelnikom sytuację na Uniwersytecie Warszawskim oraz informuje o celach badania, które przeprowadza Queer UW.

– Temat studentów nieheteronormatywnych do tej pory na uniwersytecie był przemilczany, a studiują tutaj geje, lesbijki, osoby trans. Każda mniejszość ma swoje specyficzne potrzeby. Trzeba je zdiagnozować. Na Uniwersytecie Warszawskim każdy powinien czuć się dobrze – wyjaśnia w tekście Jej Perfekcyjność, jako Prezes Queer UW. – Chcemy poznać sytuację osób nieheteronormatywnych. Czy dobrze się tutaj czują? Co im przeszkadza? Co można poprawić?

W tekście wypowiadają się także m.in. prof. Bożena Chołuj z Wydziału Neofilologii, która zasiada w komisji rektorskiej ds. przeciwdziałania dyskryminacji. Stwierdza jednoznaczenie: „Pomysł z Raportem Studenckim jest bardzo dobry„, komentując zamiar włączenia do dorocznego dokumentu części relacjonującej wyniki badań Queer UW. Pomysł chwali także Wiktor Dynarski, student polonistyki na UW i wiceprzewodniczący fundacji Trans-Fuzja, ucinając dyskusję: „Raport jest potrzebny„.
Przedstawiciele Zarządu Samorządu Studentów UW zachowują wstrzemięźliwość. Marta Michalska z Sekcji Studenckiej, odpowiedzialna za koordynację prac nad raportem dyplomatycznie stwierdza: „Nie mówimy >nie<. O kształcie raportu będziemy dyskutować po feriach„.

– Na zachodnich uczelniach w formularzach, w których wpisuje się płeć, oprócz „mężczyzna”, „kobieta” jest też rubryka: „inna” – komentuje JP. – Są toalety gender free, czyli takie, z których może korzystać każdy bez względu na płeć: kobieta, mężczyzna i osoba trans.

W czwartek zaś na antenie Radia Kampus posłuchać będzie można informacji o działaniach Queer UW, o najbliższych planach oraz pomyśle na istnienie na Uniwersytecie Warszawskim. W wywiadzie, jaki Jej Perfekcyjność udzieliła dziennikarzowi stacji, pojawiają się wszystkie istotne dla Queer UW kwestie.


Tekst z „Gazety Wyborczej” na gazeta.pl

/Gazeta.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!