Warszawa, 17 lutego 2011 – Na 14 lutego na godzinę 17.00 wyznaczono Jej Perfekcyjności termin stawienia się przez Rzecznikiem Dyscyplinarnym ds. Studentów i Doktorantów UW. Trans miała zeznawać jako świadek. Miała, bo na spotkanie nie przybyła.

Wezwanie nie wyjaśnia o jaką sprawę chodzi, jednakże Jej Perfekcyjność zdradziła, że ma to związek z działalnością Samorządu Doktorantów UW i walką, do jakiej doszło podczas jej udziału w posiedzeniu Komisji Wyborczej Doktorantów w październiku 2010.

– Część członków Komisji nie chciała mnie wówczas, jako osoby postronnej, wpuścić na posiedzenie – wspomina Jej Perfekcyjność. – Wywiązała się awantura, w którą zaangażowana była Straż Akademicka, Przewodniczącą Zarządu Samorządu Studentów UW i masa postronnych ludzi… To było dość żenujące wydarzenie.

JP wspomina, że szef Zarządu Samorządu Doktorantów UW, a zarazem członek Komisji Wyborczej Doktorantów UW, chcąc zmusić ją do wyjścia z sali, gdzie odbyć się miało jawne posiedzenie Komisji Wyborczej, wtargnął do sali, gdzie trwało tajne liczenie głosów w wyborach do Samorządu Studentów UW i szantażował obecnych, że wyjdzie dopiero wówczas… gdy oni wyprowadzą JP z sali, gdzie zebrała się Komisja Wyborcza Doktorantów UW.
Całe wydarzenie doprowadziło do starcia, w wyniku którego doszło do wyrwania jednych z drzwi w budynku z zawiasów. Jeden z uczestników zajścia złożył zawiadomienie do Rektory Uniwersytetu Warszawskiego w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej, kierowania gróźb karalnych i zniszczenia mienia uniwersyteckiego. Jej Perfekcyjność, jako uczestniczka wydarzeń, została wezwana przez Rzecznika Dyscyplinarnego. W przypadku nie stawiania się na wezwania, zgodnie z zapisami kodeksu karnego, Rzecznik może wnioskować do sądu o doprowadzenie świadka pod eskortą policji.

– Do tego jednak raczej nie dojdzie – śmieje się trans. – Przede wszystkim nie może być mowy o wezwaniu mnie na przesłuchanie, skoro list polecony odebrałem trzy dni po wyznaczonym terminie. Zwrotne potwierdzenie odbioru z dzisiejszą datą trafi na dniach do UW, więc wszystko stanie się jasne.

Jej Perfekcyjność spodziewa się kolejnego wezwania. Jak podkreśliła, ma nadzieję, że „tym razem zostanie ono wysłane z rozsądnym wyprzedzeniem względem terminu stawiennictwa”. JP wyraziła ubolewanie, że musi uczestniczyć w sprawie, która „była strasznie żenująca dla niektórych członków organów Samorządu Doktorantów UW”.

Nagranie wideo z zajścia.
Na nagraniu Przewodniczący Zarządu Samorządu Doktorantów UW nie chce opuścić sali, w której trwa liczenie głosów w wyborach do organów Samorządu Studentów UW przeprowadzonych w Instytucie Nauk Politycznych UW

Nagranie audio z zajścia.
Na nagraniu Przewodniczący Zarządu Samorządu Doktorantów UW zwraca się do jednego z członków Komisji Wyborczej Doktorantów UW słowami „Jesteś dla mnie zerem”


Wezwanie wysłane przez Rzecznika Dyscyplinarnego do JP

/KAI/

Wypowiedz się! Skomentuj!