Warszawa, 26 stycznia 2011 – Znów o kształcie Parady Równości 2011 decydować będą wszyscy zainteresowani. Do wygrania w konkursie organizowanym przez Komitet Organizacyjny Parady Równości 2011 jest 300 zł dla autora/autorki sloganu, który wybiorą internauci.

Pierwszy jego etap potrwa do 3 lutego. W tym czasie na adres slogan@paradarownosci.eu każda osoba zainteresowana będzie mogła wysłać swoją propozycję hasła, które promować powinno Paradę Równości 2011. Zgłoszenia, poza propozycją sloganu, powinny zawierać także imię i nazwisko autora/autorki.

– Liczymy na to, że znów zostaniemy pozytywnie zaskoczeni przez biorących udział w konkursie – powiedziała Katarzyna Żak z Komitetu Organizacyjnego. – Logotypy, które w naszym poprzednim konkursie napłynęły do nas były naprawdę dobre. Mamy więc nadzieję, że nie inaczej będzie jeśli idzie o hasło dla Parady Równości 2011.

Organizatorzy zachęcają także nadsyłających zgłoszenia do tego, by uzasadniali swoją propozycję i wyjaśniali dlaczego ich zdaniem takie, a nie inne hasło powinno być sloganem tegorocznej Parady Równości.
Spośród nadesłanych zgłoszeń, Komitet Organizacyjny wybierze 5 najlepszych propozycji. Te zaś poddane będą głosowaniu internetowemu. Na wspólnej sondzie, zamieszczonej w kilku portalach internetowych, głosować będzie można na jedno z haseł. Głosowanie potrwa od 8 do 14 lutego. Po tym dniu poznamy zwycięski slogan. Osoba, która będzie jego autorem, otrzyma od Komitetu Organizacyjnego 300 zł nagrody, którą ufundował portal Gay.pl. Podobnie, jak w przypadku konkursu na logo Parady, autor/autorka zwycięskiego hasła może pozostać anonimowy/anonimowa, jeśli tylko sobie tego zażyczy.

– Chcemy by nadchodząca Parada była świętem nas wszystkich, dlatego zależy nam na włączeniu się w jej organizację jak największej liczby ludzi – wyjaśnia Katarzyna Żak z Komitetu Organizacyjnego. – Dopiero wtedy można mówić o prawdziwej realizacji idei równości, gdy głos każdego ma znaczenie. Po 14 lutego hasło wybrane przez internautów trafi na stronę paradarownosci.eu oraz oficjalne dokumenty Komitetu Organizacyjnego.

W poprzednim konkursie organizowanym przez Komitet Organizacyjny, na adres organizatorów Parady Równości 2011 wpłynęło kilkadziesiąt propozycji logotypu tegorocznego wydarzenia. Pięć najlepszych projektów poddano głosowaniu internautów, którzy przeważającą większością głosów wybrali aktualne logo.

/KAI/

Wypowiedz się! Skomentuj!