Warszawa, 13 stycznia 2011 – Stało się. Jest decyzja w sprawie rejestracji uczelnianej organizacji studenckiej Queer UW. Od tej pory studenci i studentki na czele z Jej Perfekcyjnością mogą zacząć oficjalną działalność.

Rejestracja przeciągała się od listopada, kiedy członkowie i członkinie Queer UW zebrali się po raz pierwszy, by zawiązać organizację. Spotkanie założycielskie relacjonowało na żywo TVN Warszawa. Obecni byli na nim także dziennikarze innych mediów – „Gazety Wyborczej”, radia Eska i prawicowych portali.

– Okres świąteczno-noworoczny nie sprzyja nigdy szybkiemu załatwianiu spraw, dlatego proces rejestracji trwał tak długo – wyjaśnia Prezes Queer UW. – Najważniejsze jednak, że udało się nam go sfinalizować i możemy już oficjalnie działać.

Powstanie Queer UW spotkało się z protestami – pod bramą Uniwersytetu Warszawskiego zorganizowano pikietę przeciw rejestracji organizacji. To jednak nie przeszkodziło w zakończeniu formalnego procesu wpisania Queer UW do rejestru. Do zarejestrowania uczelnianej organizacji studenckiej na Uniwersytecie Warszawskim potrzeba 5 osób. Inicjatorzy organizacji podkreślają, że wymagane minimum osiągnęli już dawno, ale chcieliby włączyć w swoją działalność jak najwięcej osób. Aktualnie Queer UW liczy 16 osób.
Pierwszym zadaniem, jakie stawia sobie w momencie powstania nowa organizacja studencka, jest wsparcie przygotowania konferencji naukowej, jaka przy okazji Parady Równości 2011 odbędzie się w Warszawie. Na czele Komitetu Naukowego przygotowującego wydarzenie zgodził się stanąć dr Jacek Kochanowski z Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW. To także on zdecydował się zostać opiekunem naukowym nowej organizacji studenckiej. Prezesem nowej organizacji została Jej Perfekcyjność.

– Aktualnie pracujemy nad sprawozdaniem dotyczącym sytuacji studentów i studentek LGBTQ na UW – zdradziła Jej Perfekcyjność. – Chcę, żeby dokument ten wykorzystano podczas prac nad Raportem Studenckim dla Senatu UW.

Wśród celów, jakie stawiają przed sobą młodzi ludzie znajdują się m.in.: działanie na rzecz rozwoju naukowego studentów i studentek, wspieranie i promowanie postawy tolerancji i otwartości wśród studentów i studentek oraz rozszerzanie i pogłębianie ogólnej wiedzy i umiejętności samych członków Queer UW. By realizować te ambitne założenia, studenci i studentki UW chcą organizować spotkania, konferencje, panele ale także działać w środowisku swoich koleżanek i kolegów.


Dokument potwierdzający rejestrację Queer UW

/KAI/

Wypowiedz się! Skomentuj!