Warszawa, 4 stycznia 2011 – Wczoraj wieczorem odbyło się spotkanie Queer UW. Organizacja, której założenie wywołało protesty na Uniwersytecie Warszawskim, zaczęła działalność.

Prezesa uczelnianej organizacji studenckiej, Jej Perfekcyjność, potwierdza, że wczoraj członkowie Queer UW spotkali się w Instytucie Socjologii UW, by na spokojnie – już bez obecności mediów – przedyskutować kwestie związane z działalnością organizacji.

– To było dla nas w zasadzie pierwsze tego typu spotkanie – wyjaśnia JP. – Poprzednie, założycielskie, miało wyjątkowy charakter, także z powodu obecności mediów. Kamery, mikrofony, aparaty i przedstawiciele Krucjaty Młodzi w Życiu Publicznym krępowali możliwość dyskusji.

Choć wczorajsze spotkanie było pierwszym formalnie zwołanym po złożeniu wniosku rejestracyjnego do władz rektorski Uniwersytetu Warszawskiego, trans podkreśla, że członkowie organizacji działają już od dnia złożenia podpisów pod wnioskiem. Od tego bowiem momentu działa grupa dyskusyjna, w ramach której dzielą się swoimi pomysłami i problemami, na jakie napotykają w działalności naukowej. Członkinie i członkowie Queer UW uczestniczyli także w spotkaniu zorganizowanym przez Zarząd Samorządu Studentów UW, na ktorym planowano kształt Raportu Studenckiego na posiedzenie Senatu UW.
Jej Perfekcyjność podkreślała od samego początku, że będzie chciała włączyć się w przygotowanie części raportu dotyczącej studentek i studentów LGBTQ na Uniwersytecie Warszawskim. Dopiero wczoraj jednak deklarację pomocy złożyli także członkowie Queer UW. Mimo niechęci władz samorządowych na UW, młodzi naukowcy nie poddadzą się i będą chcieli walczyć o inkorporację rozdziału na interesujący ich temat do dokumentu dla władz uczelni.

– Dyskutowaliśmy wczoraj także nad konferencją naukową, która odbyć się ma w czerwcu 2011 przy okazji Parady Równości – zdradziła Jej Perfekcyjność. – Projekt koncepcji konferencji dyskutowany jest na liście dyskusyjnej od pewnego czasu. Teraz mieliśmy okazję konsultować go na żywo.

Organizacja zostanie zarejestrowana lada dzień. Jak poinformowało Biuro Spraw Studenckich UW, odpowiedzialne za techniczną obsługę uczelnianych organziacji studenckich, zmieniony musi zostać jeden punkt w regulaminie, mówiący o dwuletniej kadencji Zarządu organizacji. Kadencja taka musi trwać rok. Queer UW liczy aktualnie 15 członkiń i członków. Do organizacji wstąpić może każdy student, doktorant oraz każda studenta i doktoranta Uniwersytetu Warszawskiego. Odpowiedni formularz należy pobrać stąd i dostarczyć go do Jej Perfekcyjności.
JP nie poinformowała kiedy odbędzie się kolejne spotkanie organizacji.

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!