Warszawa, 19 stycznia 2010 – Ponad 0,5 tys. osób jest już w kontakcie z Jej Perfekcyjnością w serwisie facebook.com. Od czasu założenia nowej strony, po zablokowaniu poprzedniej przez administrację, społeczność znajomych JP rozwija się!

Po usunięciu strony JP 31 października 2010, trans przez długi czas czekała na wyjaśnienia od administracji i liczyła na to, że jej LikePage zostanie przywrócony. Tak się jednak nie stało. W związku z tym, na początku grudnia JP założyła nową stronę.

– Dziś nie żałuję tej decyzji – komentuje trans. – Udało mi się odbudować listę znajomych a teraz dołączają do niej nowe osoby. Pomogła mi w tym akcja „Odblokujcie Jej Perfekcyjność”, która wspomagała mnie w tym czasie.

Jej Perfekcyjność nie może posiadać normalnego konta w serwisie. Jej profile są bowiem cały czas blokowane i usuwane przez administrację facebooka. Trans ukrywa się więc w serwisie… pod fikcyjnym imieniem i nazwiskiem. Podkreśla zarazem, że uważa to za przejaw transfobii i nie zgadza się z taką polityką serwisu. Zwraca uwagę na konta, które naruszają politykę facebooka, a które wciąż funkcjonują i podkreśla, że jest w stanie podać „kilkaset przykładów” takich profili. Jej natomiast – poza tym, że nie posiadał imienia z dowodu osobistego, tylko imię używane na co dzień – spełniał wszystkie wymogi formalne stawiane profilom w serwisie.
Niemniej, trans korzysta z możliwości posiadania strony – ta bowiem została przez facebook usunięta tylko raz. Zanim to się stało, Jej Perfekcyjności udało się zgromadzić grono ponad 440 znajomych. Teraz udało się jej listę tę powiększyć.

– Mam nadzieję, że już nic nie stanie na przeszkodzie mojemu funkcjonowaniu w serwisie – powiedziała JP. – Myślę, że moi znajomi nie wytrzymaliby kolejnego dodawania mnie do znajomych po ewentualnym kolejnym blokowaniu mojego konta.

W sieci działa także wciąż strona „Odblokujcie Jej Perfekcyjność”, na której zgromadziło się ponad 1050 osób wspierających odblokowanie JP. Choć do odblokowania nie doszło, trans udało się już założyć stronę od nowa. Niemniej, zgromadzeni na Odblokujcie JP nadal za pośrednictwem tej strony wymieniają się informacjami i kontaktami.


Strona JP w facebook.com

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!