Warszawa, 12 stycznia 2011 – Datę podali dziś organizatorzy Parady Równości podczas pierwszej w tym roku konferencji prasowej. Spotkanie prowadziła Jej Perfekcyjność, jako rzecznik prasowy tegoroczonego wydarzenia.

Podczas spotkania, które odbyło się w Między Nami Cafe w Warszawie, zaprezentowano oficjalnie także nowy logotyp Parady Równości. Przedstawiający kolorowe w połowie serce znak został wybrany przez internautów spośród nadesłanych na konkurs projektów.

– W sumie propozycji było kilkadziesiąt, ale do finału Komitet zakwalifikował pięć – opowiadała Jej Perfekcyjność. – To spośród nich członkowie społeczności LGBTQ w głosowaniu internetowym wybrali zwycięzki projekt. Autor, student spod Koszalina, otrzymał w nagrodę pół tysiąca złotych.

Podczas konferencji dziennikarze dowiedzieli się także kto w tym roku odpowiada za organizację marszu. Komitet Organizacyjny składa się z dobrowolnie zrzeszonych osób i instytucji, które demokratycznie podejmują wszystkie decyzje związane z wydarzeniem. Aktualnie w skład Komitetu wchodzi już około 30 osób. To właśnie te osoby odpowiedzialne są m.in. za wybór lay-outu strony Parady Równości 2011, którą znaleźć można pod adresem ParadaRownosci.eu.
Szymon Niemiec, jako autor nazwy Parada Równości, zastrzegł ją w Urzędzie Patentowym i od tej pory jest jej jedynym prawnym dysponentem. Wraz z Komitetem Organizacyjnym udzielił licencji na wykorzystanie nazwy firmie Gepon, która ściśle współpracuje z Komitetem i m.in. ufundowała nagrodę dla autora zwycięskiego logotypu Parady Równości 2011.

– Chcemy, by wszyscy mieli świadomość, że tegoroczna Parada będzie inna od dotychczasowych – zapowiedziała Jej Perfekcyjność. – Chcemy mieć na niej więcej muzyki, chcemy by wydarzenie kończyło się wielkim koncertem… To zupełnie nowe podejście do tego wydarzenia. Zmiany po 10 latach istnienia Parady są jednak konieczne.

Podczas konferencji Jej Perfekcyjność opowiedziała jeszcze o zaplanowanej na czerwiec 2011 konferencji naukowej przy okazji Parady Równości, która nazywać się będzie „Strategie queer” a na czele której stanie dr Jacek Kochanowski. Nowo utworzona organizacja studencka Queer UW zajmie się technicznymi aspektami jej zorganizowania.


Tak wygląda nowa strona internetowa Parady

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!