Warszawa, 31 stycznia 2011 – Dziś zakończy się sonda internetowa dla studentów i studentek Uniwersytetu Warszawskiego, w której Queer UW zdiagnozować chce sytuację osób LGBTQ na uczelni. Dotychczas w badaniu wzięło udział kilkaset osób!

O północy zakończy się przyjmowanie nowych zgłoszeń do badania. Do tego czasu każdy student i każda studentka Uniwersytetu Warszawskiego może wziąć udział w badaniu i wypełnić formularz dostępny na stronie tinyurl.com/LGBTQnaUW. Badanie jest całkowicie anonimowe.

– Cieszy nas to, że tak wiele osób wzięło już udział w naszej sondzie – powiedziała Jej Perfekcyjność, Prezes Zarządu Queer UW. – Im więcej nas będzie, tym lepsze i bardziej wartościowe okazać się mogą wyniki badania. Dlatego zachęcamy Was, żebyście dzisiaj jeszcze spróbowali wypełnić ankietę.

Badanie jest częścią analizy, którą za cel postawiła sobie uczelniana organizacja studencka Queer UW. Ma ona dokonać po raz pierwszy zdiagnozowania sytuacji osób LGBTQ studiujących na Uniwersytecie Warszawskim. Badanie tego typu nigdy nie było przeprowadzane na UW, ma więc charakter całkowicie eksploracyjny. Dlatego też, jak podkreślają autorzy, nie ma konkretnej hipotezy badawczej.
Poza sondą, Queer UW przygotowało także inne badania, które łącznie dać mają odpowiedź na pytanie badawcze. Queer UW zabiega, by informacja o sytuacji osób LGBTQ na UW znalazła się w tegorocznej edycji Raportu Studenckiego, jaki Zarząd Samorządu Studentów UW przygotowuje i przedstawia na posiedzeniu Senatu Uczelni. Ubiegłoroczne starania JP, by taka informacja znalazła się w Raporcie 2010 została odrzucona. Tym razem, dzięki kompleksowym badaniom poruszającym różne aspekty funkcjonowania osób LGBTQ na UW oraz zastosowaniu różnych technik i metod badawczych, otrzymane wyniki mają być bardziej wartościowe.

– Musieliśmy się bardzo śpieszyć z naszymi badaniami, ale wierzę, że nam się uda – komentuje Jej Perfekcyjność. – Chcemy już jutro przedstawić naszą propozycję konkretnych punktów do Raportu Studenckiego. Widać więc, że tempo prac jest naprawdę ogromne!

Badanie sondażowe ruszyło tydzień temu. Raport Studencki przedstawiony będzie na posiedzeniu Senatu UW najprawdopodobniej w kwietniu. Zarząd Samorządu Studentów UW chciałby zakończyć opracowanie całego dokumentu w marcu 2011.

/Życie Warszawy/

Wypowiedz się! Skomentuj!