Warszawa, 10 stycznia 2011 – Medialna kariera Jej Perfekcyjności zaczęła się od słynnej bójki z Dodą. (…) Człowiek, którego tożsamość płciowa ulega nieustannym przemianom, rozpoczął właśnie krucjatę o promowanie tolerancji wobec osób nieheteroseksualnych na największym polskim uniwersytecie.” – zaczyna swój tekst o JP portal Onet.pl.

W dziale Mężczyzna pojawił się właśnie długi monograficzny artykuł poświęcony Jej Perfekcyjności. Autorem tekstu jest Marcin Wyrwał, który opowiada w nim historię trans niemalże od początku jej życia aż do dnia dzisiejszego. Jak zdradziła nam trans, rozmowa oparta jest na wywiadzie oraz długiej korespondencji między nią a autorem.

– Poświęciliśmy na tę rozmowę kilka godzin, a poza tym pewne rzeczy później doprecyzować musiałem mailowo – wyjaśnia Jej Perfekcyjność. – Widać było, że autorowi zależy na dogłębnym i rzetelnym przedstawieniu sprawy. I wydaje mi się, że jakoś to mu się chyba udało. Pamiętajmy, że nie jest łatwo mówić opresyjnym językiem tak, by nie reprodukować opresji.

Jej Perfekcyjność wymyka się wszelkim próbom sklasyfikowania. Nic dziwnego – jest żywym dowodem na to, że identyfikacja i orientacja seksualna nie jest czymś danym człowiekowi raz na zawsze” – pisze autor o bohaterce artykułu. Po kolei analizuje „przemiany” jakie zaszły w życiu i tożsamości JP, opowiadając zarazem o jej młodości, karierze naukowej i życiu akademickim. Opowiada także, co nie zaskakuje, o słynnej już „bójce z Dodą”, zdradzając szczegóły, o których opowiedziała trans.
Autor nie ukrywa, że Jej Perfekcyjność nie jest lubianą przez wszystkich osobą. „Obok >totalnych wygłupów< jak coroczna pikieta pod pałacem prezydenckim pod hasłem „Paris Hilton na prezydenta”, Jej Perfekcyjność coraz bardziej angażuje się w działalność na rzecz akceptacji innych niż heteroseksualna orientacji i identyfikacji. Jak zwykle jednak robi to na własny sposób. Jej artykuł na portalu homoseksualizm.org.pl z kwietnia 2010 roku, w którym krytykuje ideę związków partnerskich ściąga na nią gromy ze strony środowiska LGBTQ w którym się obraca.”
Wywiad opatrzony został fotografią Jej Perfekcyjności, jaką podczas jednego z Floor-Sitting Party wykonał jej Burges.

– To może zabrzmieć śmiesznie, ale w tekście opowiedziano w zasadzie wszystko, co zdradzam w książce „Zakazane miłości” – podpowiada Jej Perfekcyjność. – Oczywiście, w dużym skrócie i bez barwnych opowieści z powodu braku miejsca na takowe. Ale najważniejsze rzeczy na mój temat chyba można tam śmiało znaleźć. Jeśli, oczywiście, kogoś to interesuje.

Pytana o powód, dla którego trans zgodziła się na rozmowę, odpowiada z rozbrajającą szczerością: „Bo autor mnie o to ładnie poprosił”. Stwierdziła, że zamieszanie medialne, które wywiązało się wokół Queer UW jak i jej osoby zamierza wykorzystać do promowania idei, które są dla niej ważne. W tym kontekście wymieniła m.in. „queerowanie środowiska LGBTQ w Polsce”, Paradę Równości 2011, konferencję naukową „Strategie queer” oraz właśnie działalność organizacji Queer UW.


Artykuł o Jej Perfekcyjności na Onet.pl (kliknij, aby przejść)

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!