Warszawa, 21 stycznia 2011 – I to nie sama. Zaprosiła bowiem na koncert trójkę swoich znajomych. Duet Hurts uważany bywa za rewelację roku 2010.

Koncert rozpocznie się o godzinie 20.00 w klubie Stodoła. Jej Perfekcyjność postanowiła zabrać ze sobą na niego An, Pi i Da. Stwierdziła, że dla każdego z nich „znajduje inny powód”, by go zaprosić.

– Wierzę, że będziemy się doskonale bawić! – cieszy się JP. – Choć może nie kojarzy się mnie z muzyką, jaką gra Hurts, ale podkreślam zawsze, że jestem wrażliwy na dobrą muzykę, bez względu na gatunek czy rodzaj.

Zespół tworzą wokalista Theo Hutchcraft oraz obsługujący syntezatory Adam Anderson. Ich singiel „Wonderful Life” jest aktualnie jedną z najczęściej emitowanych piosenek w rozgłośniach radiowych na całym świecie! Podobną popularnością cieszyły się piosenki „Better Than Love” czy „Stay”, a w kolejce czeka jeszcze doskonałe „Devotion” nagrane wspólnie z samą Kylie Minogue. Popularność wywróżyła im stacja BBC umieszczając Hurts na czwartym miejscu wśród swoich prognoz na 2010 rok w zakresie muzycznych debiutów (BBC Sound Of 2010). 
Debiutancki krążek duetu z Manchesteru nosi tytuł „Happiness” i ukazał się na początku września. Krytycy podkreślali stylowe inspiracje z lat osiemdziesiątych: od Pet Shop Boys poprzez Depeche Mode do Tears For Fears. Hurts tworzą jednak muzykę na wskroś współczesną jedynie odsyłającą do tych formacji, nie zaś wtórną wobec nich. Osobną, niezwykle oryginalną inspiracją duetu jest fascynacja włoską sceną disco-lento wyrosłą na gruzach prężnego ruchu italo.

– Mieszanka jest dość ciekawa i nic dziwnego, że Hurts zdobywają listy przebojów – stwierdziła JP. – Nie dziwi też cena biletu na koncert. 110 zł to kwota jaką warto zapłacić za takie doznania muzyczne.

Duet z Manchesteru zagra w piątek 21 stycznia w Krakowie w Studio, w sobotę 22 stycznia w warszawskiej Stodole oraz w niedzielę 23 stycznia w gdańskim Parlamencie. Bilety na koncerty zostały dawno już wyprzedane.


Okładka płyty Hurts

Teledysk do piosenki „Wonderful Life”

/VIPnews.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!