Warszawa, 22 grudnia 2010 – Tradycyjny świąteczny wyjazd Jej Perfekcyjności do domu rodzinnego – już jutro. Trans wróci do Warszawy 28 grudnia wieczorem.

JP podkreśliła, że bilety na wyjazd kupiła już dawno temu, w obawie przed „świątecznym szaleństwem na dworcach”. 23 grudnia jako dzień wyjazdu wydaje się jej także „w miarę bezpieczny”.

– Gorzej będzie w Wigilię – przepowiada. – Od raz tłumy ludzi będą chciały wydostać się z Warszawy. Znam to, bo rok temu miałem okazję obserwować to zjawisko nie uczestnicząc w nim bezpośrednio.

Wigilię 2009 Jej Perfekcyjność spędziła w Warszawie. Zorganizowała 24 grudnia kolację dla swoich znajomych i przyjaciół. Kilkanaście osób, po spotkaniach z rodzinami, trafiło do jej mieszkania na warszawskiej Ochocie. Jej Perfekcyjność przygotowała wówczas kilka potraw, które stały się podstawą kolacji. Także pierwszego i drugiego dnia Świąt trans gościła u siebie wiele osób.
W tym roku w miniony poniedziałek trans gościła u siebie w domu kilkanaście osób na specjalnej kolacji Queerilijnej. Goście, w większości wywowadzący się ze środowiska warszawskich homoseksualistów, bawili u Jej Perfekcyjności przez kilka godzin, by w ten sposób obchodzić świąteczny czas w gronie osób naprawdę bliskich.

– Wiadomo, że Święta w domu rodzinnym zawsze mają plusy i minusy – podsumowuje Jej Perfekcyjność. – Staram się skupiać na plusach i dlatego pojadę na Pomorze Zachodnie. Chcę po prostu odpocząć w czasie tych kilku dni.

Jeszcze dziś zaś, Jej Perfekcyjność organizuje spotkanie Queer UW. Oczekując na formalną rejestrację przez władze rektorskie uczelni, członkowie organizacji nie chcą pozostawać bierni i zamierzają zaplanować swoje działania na Nowy Rok. Także dzisiaj tran weźmie udział w spotkaniu wigilino-noworocznym zorganizowanym przez Rektorę Uniwersytetu Warszawskiego.

/KAI/

Wypowiedz się! Skomentuj!