Warszawa, 8 grudnia 2010 – Uważana przez niektórych za kontrowersyjną, nowa uczelniana organizacja studencka Queer UW, której przewodniczy Jej Perfekcyjność, zostanie wkrótce zarejestrowana. Na dniach dokumenty trafić mają do Rektory UW.

Spotkanie założycielskie Queer UW odbiło się szerokim echem w mediach i środowisku akademickim. Protest w dniu konstytuowania się nowej inicjatywy przeprowadziła pod bramą UW Krucjata Młodzi w Życiu Publicznym.

– Nadal nie rozumiem powodów takiego zainteresowania Queer UW – stwierdza JP. – Jeszcze nie mamy konkretnych planów co do naszej działalności. Chcemy je określić po zarejestrowaniu Queer UW przez Rektorę Uniwersytetu Warszawskiego.

26 listopada odbyło się pierwsze spotkanie założycielskie organizacji. Pod wnioskiem o rejestrację podpisało się 10 osób, wobec wymaganych przez przepisy uniwersyteckie 5. Jej Perfekcyjność zdradziła jednak, że kolejne kilka osób złożyło już dokumenty z wnioskiem o przyjęcie w szereg Queer UW. Członkiem organizacji zostać może każdy student i każda studenta oraz każdy doktorant i każda doktoranta UW. Z racji dużego zainteresowania działaniem w Queer UW osób, które są słuchaczami studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim, organizacja rozpatrzyć ma możliwość ustanowienia specjalnego członkostwa dla osób nie posiadających statusu studenta UW.

– O wszystkim jednak, zgodnie z przyjętym regulaminem, decydować będzie Walne Zgromadzenie Członków Queer UW – wyjaśnia trans. – Na razie nieformalnie dyskutujemy w zamkniętym gronie, by zaraz po rejestracji ruszyć do działania.

Jej Perfekcyjność podkreśla, że zależy jej na przygotowaniu przez Queer UW raportu na temat sytuacji osób LGBTQI uczących się na UW. Dokumenty rejestracyjne organizacji trafił już do dziekana WSNSiR. Bezpośrednio stamtąd trafić mają do Biura Spraw Studenckich UW, które obsługuje administracyjnie działalność organizacj studenckich na uczelni. Opiekunem naukowym Queer UW jest dr Jacek Kochanowski z ISNS UW.

/Rzeczpospolita/

Wypowiedz się! Skomentuj!