Warszawa, 29 grudnia 2010 – Już ok. 350 osób nawiązało kontakt z JP w serwisie facebook. Od czasu uruchomienia nowej strony trans nie minął jeszcze miesiąc.

Po usunięciu strony JP 31 października 2010, trans przez długi czas czekała na wyjaśnienia od administracji i liczyła na to, że jej LikePage zostanie przywrócony. Tak się jednak nie stało. W związku z tym, na początku grudnia JP założyła nową stronę.

– Mam nadzieję, że teraz już nic nie stanie na przeszkodzie mojemu funkcjonowaniu w serwisie – podkreśla. – Nie to, żeby była to najważniejsza dla mnie rzecz na świecie, ale jednak wiele aktywności skupionych dawniej gdzie indziej. To po prostu ułatwia życie.

Jej Perfekcyjność nie może posiadać normalnego konta w serwisie. Jej profile są bowiem cały czas blokowane i usuwane przez administrację facebooka. Trans ukrywa się więc w serwisie… pod fikcyjnym imieniem i nazwiskiem. Podkreśla zarazem, że uważa to za przejaw transfobii i nie zgadza się z taką polityką serwisu. Zwraca uwagę na konta, które naruszają politykę facebooka, a które wciąż funkcjonują i podkreśla, że jest w stanie podać „kilkaset przykładów” takich profili. Jej natomiast – poza tym, że nie posiadał imienia z dowodu osobistego, tylko imię używane na co dzień – spełniał wszystkie wymogi formalne stawiane profilom w serwisie.
Niemniej, trans korzysta z możliwości posiadania strony – ta bowiem została przez facebook usunięta tylko raz. Zanim to się stało, Jej Perfekcyjności udało się zgromadzić grono ponad 440 znajomych. Teraz ma nadzieję odbudować tę grupę.

– No i mam nadzieję, że nareszcie facebook nie będzie mnie blokować – podkreśla. – Bo to dość uciążliwe, kiedy trzeba od nowa zbierać wszystkich ludzi. Najzwyczajniej w świecie uciążliwe.

W sieci działa także wciąż strona „Odblokujcie Jej Perfekcyjność”, na której zgromadziło się ponad 1050 osób wspierających odblokowanie JP. Choć do odblokowania nie doszło, trans udało się już założyć stronę od nowa. Niemniej, zgromadzeni na Odblokujcie JP nadal za pośrednictwem tej strony wymieniają się informacjami i kontaktami.


Strona JP w serwisie facebook.com

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!