Warszawa, 6 grudnia 2010 – O godzinie 19 w Nowym Wspaniałym Świecie zaplanowano jutro spotkanie z autorami książki „Zakazane miłości”. Gośćmi będą także Jej Perfekcjność oraz Anna Laszuk z radia TOK FM.

W książce, która ukazała się niecałe dwa tygodnie temu przeczytać można wywiad z JP zatytułowany po prostu „Jej Perfekcyjność”. W rozmowie trans opowiada o swoim życiu ale i osadza rożne wydarzenia w kontekście aktualnej wiedzy socjologicznej, głownie teorii queer.

– Nie wiem tak do końca czego się mogę na tej rozmowie spodziewać – zdradza JP. – Nie wiem nawet jak długa ma być. Ale z racji tego, że w „Zakazanych miłościach” opowiadam także bardzo intymne rzeczy, spodziewam się w zasadzie wszystkiego.

Rozmowę w NWŚ poprowadzi Roman Kurkiewicz w ramach cyklu „Lektury krytyczne”. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
O książce Marty Konarzewskiej i Piotra Pacewicza prof. Wiktor Osiatyński powiedział, że jest „przekonany, że ta książka pomoże każdemu czytelnikowi zastanowić się nad tym, co by było, gdyby mu zabroniono być sobą”. Polecał ją także dr Jacek Kochanowski, który stwierdził, że „Konarzewska i Pacewicz opowiadają o tym, na jak wiele niezwykłych sposobów można realizować swoje człowieczeństwo. I o tym, jak niszczymy tę różnorodność ulegając mitowi jednoznaczności”.
Autorka książki, Marta Konarzewska, jest polonistką, krytyczką literacką, teoretyczką queer i autorką słynnego tekstu „Jestem nauczycielką i jestem lesbijką”. Piotr Pacewicz zaś jest doktorem psychologii, autorem książki o rewolucjach społecznych oraz programu „Pociąg osobowy” a także wicenaczelnym „Gazety Wyborczej”.

– Wiem, że wiele osób uważa te książkę za ważną – zastanawia się trans. – Dla mnie nie ma ona teg szokujaceg wymiaru jaki może mieć dla innych. Zwłaszcza w rozmowie, w której ja uczestniczę. Dla mnie jest to bowiem codzienność, życie każdego dnia.

Jutrzejsze spotkanie będzie pierwszym promocyjnym wydarzeniem związanym z „Zakazanymi miłościami”. Dotychczas książka dostępna jest w sprzedaży od 19 listopada. Można ja kupić m.in. w księgarni internetowej Krytyki Politycznej.

Tutaj znajdziesz informacje o wydarzeniu na portalu facebook.


Okładka książki „Zakazane miłości”

/Gazeta.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!