Warszawa, 9 grudnia 2010 – Wywiad JP w „Zakazanych miłościach” oraz zamieszanie przy zakładaniu Queer UW sprawiły, że Jej Perfekcyjność jest przedmiotem zainteresowania mediów. Tekst jej poświęcony publikuje nowy „Wprost” a jutro trans będzie gościem „Pytania na śniadanie” w TVP2.

„Jej Perfekcyjność kontra Krucjata” to tytuł dwustronicowego artykułu Anny Bojar, który publikuje nowy „Wprost”. Okraszony imprezowym zdjęciem JP i selekcjonera Utopii tekst opowiada nie tylko o zakładaniu Queer UW, ale skupia się na działalności trans – naukowej, imprezowej, performerskiej jak i społecznej.

– Szkoda, że sporo w nim nieprawdy – ubolewa Jej Perfekcyjność. – Poświeciłem ponad pół godziny rozmowy telefonicznej ze Strasburga z autorką, by wyjaśnić jej co i jak a potem czytam, że jestem transseksualistą… Ręce opadają. Wydawało mi się, że dość jasno wytłumaczyłem, że tak nie jest. Rzetelność Anny Bojar zostawia wiele do życzenia.

Trans podkreśla także, że nigdy nie wyrażała zgody na publikację zdjęcia. Nie robił tego także selekcjoner Utopii, który znalazł się na fotce razem z nią. Zdjęcie, pochodzące z portalu VIPnews.pl zrobione zostało w trakcie imprezy po Europride 2010 w klubie przy Jasnej 1. Trans poinformowała, że jest w kontakcie z prawnikiem, który analizuje sprawę.
W piątek natomiast będzie można obejrzeć trans w „Pytaniu na śniadanie” w TVP2. Redakcja zaprosiła ją wraz z autorami książki „Zakazane miłości”, w której znalazła się rozmowa z JP. W minioną środę Jej Perfekcyjność oraz autorzy książki i Anna Laszuk z radia TokFM wzięli udział w dyskusji zorganizowanej w Nowym Wspaniałym Świecie z okazji premiery wydawnictwa w ramach „Lektur krytycznych” prowadzonych przez Romana Kurkiewicza.

– Nie wiem czemu tak im na mojej obecności zależy – zastanawia się Jej Perfekcyjność. – Przecież w książce są bohaterowie i bohaterki, którzy mogą wydawać się bardziej atrakcyjni dla mediów. Opowiadają m.in. o tym co, dosłownie, robią w swojej sypialni. Ja przy nich jestem po prostu nudny.

Przed spotkaniem w Nowym Wspaniałym Świecie, o swojej książce Pacewicz i Konarzewska rozmawiali w radiu RoxyFM z Kazimierą Szczuką oraz z Ewą Wanat w radiu Tok FM. W obu rozmowach pojawia się temat Jej Perfekcyjności.

Tutaj przeczytać można online tekst „Jej Perfekcyjność kontra Krucjata” z tygodnika „Wprost”

Audycja z RoxyFM

Audycja z Tok FM


Fotografia Piotra Pacewicza i Jej Perfekcyjności podczas premiery „Zakazanych miłości”, fot. Jakub Szafrański

/Gazeta.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!