Warszawa, 2 listopada 2010 – Kolejna konferencja przed Jej Perfekcyjnością. Za miesiąc trans spędzi tydzień w Strasburgu na organizowanej przez IGLYO konferencji poświęconej kwestiom zdrowotnym w środowisku LGBTQ.

Rozpoczęcie konferencji zaplanowano na 28 listopada a jej zakończenie na 5 grudnia. W tym czasie w European Youth Center w Strasburgu, Jej Perfekcyjność będzie miała okazję skorzystać z wydarzenia, które przygotowało International Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender and Queer Youth and Student Organisation wraz z Radą Europy.

– Zapowiada się intensywny tydzień we Francji – komentuje Jej Perfekcyjność. – Sesja, którą tam zaplanowano, jest jedną z dłuższych, w jakich miałem okazję brać udział. Wiem jednak, że ten czas będzie dobrze wykorzystany, bo IGLYO zna się na robieniu konferencji.

Październikowy pobyt JP w Kijowie na konferencji „It’s T Time!” był także organizowany i współfinansowany przez IGLYO. Francuska konferencja, pod nazwą „LGBTQI young people on the doorstep of health care”, będzie poruszać się w obszarze zdrowia. Jej uczestnicy poznają różnice dotyczące podchodzenia do osób LGBTQ w sferze zdrowotnej w poszczególnych krajach Europy ale także porozmawiają na temat specyficznych dla tej grupy spraw związanych ze zdrowiem.
Jednym z celi jest także stworzenie poradnika zawierającego rekomendacje i rozwiązania największych zidentyfikowanych problemów, który przydać ma się uczestnikom po powrocie do swoich domów w dalszym działaniu. Jej Perfekcyjność zobowiązała się do kontaktu z organizacjami LGBTQ działającymi w Polsce po powrocie z konferencji. Podobną współpracę rozpoczęła już po ostatniej konferencji.

– Mam dużo uwag i zastrzeżeń co do pracy polskich organizacji pozarządowych dbających o prawa osób LGBTQ – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Tym razem jednak nie zamierzam ograniczać się tylko do gadania. Chcę działać, chcę pomóc im coś zmienić.

JP odbyła już pierwsze spotkania z przedstawicielami, m.in. Kampanii Przeciw Homofobii, na których dzieliła się doświadczeniami z konferencji oraz swoimi prywatnymi. Trans dodała także, że jej sposobem na dokonanie zmiany jest włączenie się do pracy Społecznego Komitetu Organizacyjnego Parady Równości 2011.

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!