Warszawa, 30 listopada 2010 – W Nowym Wspaniałym Świecie, dokładnie za tydzień, zaplanowano spotkanie z autorami książki „Zakazane miłości”. Gośćmi będą także Jej Perfekcjność oraz Anna Laszuk z radia TOK FM.

W książce, która ukazała się niecałe dwa tygodnie temu przeczytać można wywiad z JP zatytułowany po prostu „Jej Perfekcyjność”. W rozmowie trans opowiada o swoim życiu ale i osadza rożne wydarzenia w kontekście aktualnej wiedzy socjologicznej, głownie teorii queer.

– To dla mnie ogromny zaszczyt i radość, że zaproszono mnie do udziału w tym pomyśle – komentuje JP. – W rozmowie opowiadam o wielu bardzo intymnych rzeczach i stąd czasem wahałem się czy to robić. Ostatecznie jednak jestem chyba z efektu zadowolony.

Rozmowę w NWŚ poprowadzi Roman Kurkiewicz w ramach cyklu „Lektury krytyczne”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
O książce Marty Konarzewskiej i Piotra Pacewicza prof. Wiktor Osiatyński powiedział, że jest „przekonany, że ta książka pomoże każdemu czytelnikowi zastanowić się nad tym, co by było, gdyby mu zabroniono być sobą”. Polecał ją także dr Jacek Kochanowski, który stwierdził, że „Konarzewska i Pacewicz opowiadają o tym, na jak wiele niezwykłych sposobów można realizować swoje człowieczeństwo. I o tym, jak niszczymy tę różnorodność ulegając mitowi jednoznaczności”. Autorka książki, Marta Konarzewska, jest polonistką, krytyczką literacką, teoretyczką queer i autorką słynnego tekstu „Jestem nauczycielką i jestem lesbijką”. Piotr Pacewicz zaś jest doktorem psychologii, autorem książki o rewolucjach społecznych oraz programu „Pociąg osobowy” a także wicenaczelnym „Gazety Wyborczej”.

– Tak naprawdę to nie wiem czego się po tym spotkaniu spodziewać – zdradza Jej Perfekcyjność. – Po prostu przyjdę na nie i odpowiem na zadane pytania. Liczę na to, że uczestnicy dyskusji będą już po lekturze „Zakazanych miłości”. Ja też powoli ją kończę.

JP przebywa aktulnie w Strasburgu na konferencji „LGBTQ youth on the doorstep of healthcare system” organizowanej przez IGLYO i Radę Europy. Do Polski trans wraca w niedzielę 5 grudnia.

Tutaj znajdziesz informacje o wydarzeniu na portalu facebook.


Okładka książki „Zakazane miłości”

/Gazeta.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!