Warszawa, 5 listopada 2010 – Trans reprezentować będzie Paradę Równości 2011 w mediach. Wczoraj na swoim spotkaniu Komitet Organizacyjny postanowił mianować ją na rzecznika prasowego imprezy.

Decyzję o tym podjął wczoraj Komitet Organizacyjny Parady Równości. Dyskusja nad kandydaturą trans trwała bardzo długo i związana była m.in. z kontrowersjami, jakie może budzić jej osoba w tej roli.

– To dla mnie ogromne wyróżnienie i zaszczyt – skomentował nowy rzecznik prasowy. – Mam nadzieję, że moje skromne doświadczenie pomoże Paradzie i że uda się nam trafić z jej przekazem równości do jak największej grupy ludzi. Chcemy zrobić coś naprawdę wyjątkowego i innego niż dotychczas.

Trans zapewniła, że zrobi wszystko, co możliwe, by obraz medialny Parady był zgodny z założeniami jej organizatorów. Jednocześnie dodała, że zdaje sobie sprawę z tego, że początkowo dla mediów środowisk heteronormatywnych jej osoba może być ciekawsza niż sama Parada, do której zostało jeszcze kilka miesięcy. Dyskusja nad jej kandydaturą rozpoczęła się jeszcze w październiku. Debata na dwóch spotkaniach oraz dyskusja na wewnętrznym portalu organizatorów poprzedziły decyzję. Komitet Organizacyjny, mając świadomość wszystkich problemów, mimo wszystko, bez głodu sprzeciwu, zadecydował w głosowaniu, że trans powinna objąć funkcję rzecznika prasowego.
Rzecznik prasowy, podobnie jak cały Komitet Organizacyjny Parady Równości 2011, działa społecznie i za swoją pracę nie pobierają wynagrodzenia. Do prac nad kształtem przyszłorocznej manifestacji włączyć się może każdy zainteresowany. Kolejne spotkanie Komitetu odbędzie się w listopadzie 2010.

– Jeszcze w listopadzie zorganizujemy pierwszą konferencję prasową – zapowiada Jej Perfekcyjność. – Pokażemy na niej zwycięskie logo Parady, ujawnimy stronę internetową oraz zapowiemy kiedy odbędzie się Parada Równości 2011. To będzie także pewien test dla mnie, jako rzecznika prasowego.

Na ogłoszony ponad tydzień temu konkurs wpłynęło – ku zaskoczeniu Komitetu Organizacyjnego Parady Równości 2011 – kilkadziesiąt prac. Termin ich zgłaszania minął o północy. Teraz, w ciągu 3 dni, członkowie Komitetu wybiorą finałową piątkę. Te właśnie pięć propozycji zostanie zaprezentowanych na portalach społeczności LGBTQ współpracujących z organizatorami Parady. Wówczas to internauci zadecydują o tym, jak wyglądać będzie logo Parady Równości 2011.

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!