Warszawa, 21 listopada 2010 – To już chyba ostatnia konferencja Jej Perfekcyjności w tym roku kalendarzowym. Trans wybiera się na 7 dni do Strasburga na spotkanie „LGBTQI young people on the doorstep of health care”.

Rozpoczęcie konferencji zaplanowano na 28 listopada a jej zakończenie na 5 grudnia. W tym czasie w European Youth Center w Strasburgu, Jej Perfekcyjność będzie miała okazję skorzystać z wydarzenia, które przygotowało International Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender and Queer Youth and Student Organisation wraz z Radą Europy.

– Nie mogę się doczekać, zapowiada się bardzo intensywny czas pracy – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Mam nadzieję, że uda się zrealizować bardzo napięty harmonogram, jaki założyli organizatorzy.

Francuska konferencja będzie poruszać tematy z obszaru zdrowia. Jej uczestnicy poznają różnice dotyczące podchodzenia do osób LGBTQ w sferze zdrowotnej w poszczególnych krajach Europy ale także porozmawiają na temat specyficznych dla tej grupy spraw związanych ze zdrowiem.
Jednym z celi jest także stworzenie poradnika zawierającego rekomendacje i rozwiązania największych zidentyfikowanych problemów, który przydać ma się uczestnikom po powrocie do swoich domów w dalszym działaniu. Jej Perfekcyjność zobowiązała się do kontaktu z organizacjami LGBTQ działającymi w Polsce po powrocie z konferencji. Podobną współpracę rozpoczęła już po ostatniej konferencji.

– To aż tydzień nieobecności w Polsce – zastanawia się trans. – Muszę przyznać, że nie było mi łatwo zorganizować tak wszystkie zobowiązania, by móc spokojnie wyjechać. I na pewno na miejscu będę musiał w miarę na bieżąco ogarniać różne sprawy.

Jej Perfekcyjność wróci do Warszawy w niedzielę 5 grudnia o godzinie 16.00. Trans podróżować będzie samolotem z Frankfurtu, gdzie dotrze ze Strasburga specjalnym autokarem.

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!