Warszawa, 28 listopada 2010 – Aż 7 dni spędzi na konferencji „LGBTQI young people on the doorstep of health care” w Strasburgu Jej Perfekcyjność. Trans wylatuje z Warszawy dziś o 9.40 i wróci 5 grudnia po południu.

Konferencja organizowana jest przez International Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender and Queer Youth and Student Organisation i Radę Europy. Jej tematem przewodnim będzie opieka zdrowotna w kontekście środowiska młodych LGBTQI.

– Zapowiada się fascynujący tydzień, pełen nowej wiedzy i nowych doświadczeń – komentuje Jej Perfekcyjność. – Tematyka konferencji jest dla mnie w zasadzie czymś nowym, zwłaszcza jeśli mowa o kontekście europejskim.

Uczestnicy konferencji poznają różnice dotyczące podchodzenia do osób LGBTQ w sferze zdrowotnej w poszczególnych krajach Europy ale także porozmawiają na temat specyficznych dla tej grupy spraw związanych ze zdrowiem.
Jednym z celi jest także stworzenie poradnika zawierającego rekomendacje i rozwiązania największych zidentyfikowanych problemów, który przydać ma się uczestnikom po powrocie do swoich domów w dalszym działaniu. Jej Perfekcyjność zobowiązała się do kontaktu z organizacjami LGBTQ działającymi w Polsce po powrocie z konferencji. Stwierdziła także, że będzie mogła wykorzystać je w odniesieniu do zawiązującej się uczelnianej organizacji studenckiej Queer UW.

– Nie ukrywam, że termin wyjazdu nie jest dla mnie bardzo korzystny – śmieje się trans. – Nie wiedziałem jednak o tym, gdy składałem aplikację kilka miesięcy temu. Niemniej, poświęcam wszystko to, czym normalnie zajmuję się w Polsce, by móc spokojnie udać się do Francji.

Jej Perfekcyjność wróci do Warszawy w niedzielę 5 grudnia o godzinie 16.00. Trans podróżować będzie samolotem z Frankfurtu, dokąd dotrze ze Strasburga specjalnym autokarem.

/VIPnews.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!