Warszawa, 7 października 2010 – Na jutro zaplanowano spotkanie grupy, która zająć się ma organizacją Parady Równości w Warszawie w 2011 roku. Na spotkanie zaproszono wszystkich zainteresowanych jej współtworzeniem. JP zapowiedziała swoją obecność.

Wielka rewolucja na arenie działalności LGBTIQ w Polsce. Szymon Niemiec, twórca Parady Równości, złożył w urzędzie patentowym wniosek o rejestrację znaku „Parada Równości” – od tego momentu znak uzyskał ochronę prawną. Niemiec zaczął gromadzić wokół siebie kluczowe postacie środowiska LGBT a powoli rodzi się też Społeczny Komitet na rzecz Parady Równości 2011.

– To ciekawa inicjatywa i zmiana – podkreśla Jej Perfekcyjność. – Chcę wiedzieć jaką wizję Parady mają jej nowy twórcy. Myślę, że – jeśli tylko wyrażą taką wolę – z chęcią włączę się w jej organizację.

Przejęcie Parady Równości przez nowy podmiot odbywa się w atmosferze spokojnego dialogu. Jeszcze przed ostatnią paradą Europride członkowie zarządu KPH (organizacji kontrolującej Fundację Równości) w rozmowach z różnymi ludźmi otwarcie zapowiadali rozwiązanie fundacji. Niemiec proponuje całkiem nowe podejście do Parady. Oddzielił kwestie komercyjne od ideowych w zaskakujący sposób, godząc je ze sobą. Formalnie organizatorem parady jest firma GEPON oraz Społeczny Komitet. Firma GEPON ma na swoich barkach logistyczne i finansowe zabezpieczenie imprezy a jednocześnie uzyskuje wyłączność na działalność komercyjną.
Teraz, 8 października, odbyć się ma spotkanie osób zainteresowanych współtworzeniem Parady Równości 2011.

– Jako osoba trans, swego rodzaju aktywista, socjolog, dziennikarz, chcę ofiarować Komitetowi swoją pomoc – wyjaśnia Jej Perfekcyjność. – To, czy będzie ona dla nich przydatna, czy będzie potrzebna i czy zechcą ją przyjąć, to już inna sprawa. Deklaruję jednak swoje pełne zaangażowanie.

Spotkanie organizacyjne komitetu ma charakter otwarty i zaproszeni są na nie wszyscy zainteresowani. Odbędzie się jutro o godzinie 18.00 w klubie Rasko.

/KAI/

Wypowiedz się! Skomentuj!