Warszawa, 1 października 2010 – Robi się naprawdę groteskowo. Kilka dni temu Facebook po blisko 8 tygodniach odblokował Jej Perfekcyjność, by dziś… zablokować ją ponownie. Powodem jest podanie nieprawdziwego imienia i nazwiska.

Trans, przebywająca aktualnie w Malmo na 3rd European Transgender Conference nie kryje swojego wkurzenia.

– Ktoś już tam chyba w tym facebooku naprawdę upadł na głowę – powiedziała. – Przecież dopiero co wysłali mi wiadomość, że to była pomyłka i że zablokowali mnie przypadkiem… Przepraszali mnie a teraz znów sytuacja się powtarza. Mam dość!

Decyzja administracji serwisu wydaje się być zupełnie absurdalna. Po akcji zbierania osób wspierających walkę JP o odblokowanie na specjalnej stronie „Odblokujcie Jej Perfekcyjność” oraz po dostarczeniu przez trans wymaganych przez administrację skanów, wszystko wróciło do normy. Jednakże – tylko na chwilkę. Teraz znów Jej Perfekcyjność utraciła dostęp do Facebooka. Powód jest dokładnie ten sam, co poprzednio.
Trans już wypełniła formularz, który musi zostać wysłany, jeśli chce się odzyskać dostęp do konta. Jeśli powtórzy się scenariusz sprzed dwóch miesięcy, za kilka dni powinna otrzymać odpowiedź od administracji, w której poproszą ją o dostarczenie dodatkowych informacji.

– To nieprawdopodobne! – irytuje się JP. – Wszyscy uznają moją tożsamość trans, tylko nie facebook. Na konferencji, na której jestem, potwierdzam nawet dokumenty finansowe posługując się moim imieniem Jej Perfekcyjność! Zwrot kosztów podróży nastąpił także na to imię. Poza tym, miałem nadzieję, że mam to już za sobą. Jak widać, nie…

Jej Perfekcyjność poprosiła wszystkich o wsparcie. Powiedziała, że jest naprawdę zmęczona sytuacją i miała nadzieję, że lada dzień uda się jej odzyskać jej fanpage’a, za pomocą którego kontaktowała się dotychczas ze znajomymi, a który po reaktywacji konta przez administrację był nadal niedostępny. Zamiast tego, została znów zablokowana.

/Fakt/

Wypowiedz się! Skomentuj!