Warszawa, 23 października 2010 – Kolejne wybory samorządu studenckiego na Uniwersytecie Warszawskim, to kolejne zamieszanie i próba uniemożliwienia startu JP w wyborach. Czy przeciwnicy trans aż tak obawiają się jej zwycięstwa?

Tym razem Przewodniczący Uczelnianej Komisji Wyborczej Samorządu Studentów UW zamierza odmówić rejestracji listy wyborczej, w skład której wchodzi Jej Perfekcyjność. Trans zgłosiła się do wyborów do Parlamentu Studentów UW na Wydziale Polonistyki w ramach listy „Evolucja”.

– Dzień po terminie przyjmowania zgłoszeń, dostałem maila, że zgłoszenie „Evloucji” jest niezgodne z wydziałowym regulaminem samorządowym – opowiada JP. – Gdy zapytałem o przepis, z którym zgłoszenie ma stać w sprzeczności, nie otrzymałem odpowiedzi. Dziwne jest także to, że regulamin, który od kilku lat uchodził za zaginiony, nagle się odnalazł.

Wybory zapowiedziano na poniedziałek. Trwać będą od 10.00 do 16.00. Studenci Wydziału Polonistyki wybierać będą swój Zarząd Samorządu Studentów, posłów do Parlamentu Studentów UW, przedstawicieli w Radzie Wydziału oraz w Radach Naukowych Instytutów wchodzących w skład Wydziału Polonistyki UW. JP oraz jej znajomy Ja utworzyli wspólnie listę „Evolucja”. Jej odrzucenie powoduje, że w wyborach do PS UW startować będzie… jedna lista. A studenci UW nie będą mieli wyboru, mając do dyspozycji tylu kandydatów, ile miejsc jest do obsadzenia.
Przewodniczący Uczelnianej Komisji Wyborczej Samorządu Studentów UW dokonał w tym roku wielu kontrowersyjnych rozstrzygnięć. Część członków komisji wyborczej niezadowolona z jego funkcjonowania, wnioskowała o zwołanie posiedzenia UKW SS UW w najbliższą niedzielę wieczorem. Chcą dowiedzieć się jak Przewodniczący zamierza organizować dalsze wybory. Spodziewane jest także złożenie wniosku o odwołanie Przewodniczącego z funkcji.

– Decyzja Przewodniczącego o niedopuszczeniu mojej listy do startu w wyborach jest skandaliczna – komentuje Jej Perfekcyjność. – Zarzucanie mi niedopełnienia obowiązków regulaminowych jest śmieszne. Tym bardziej, że część osób uważa mnie za pewien autorytet w kwestiach prawa samorządowego na UW po ponad 6 latach działania w jego strukturach.

Jej Perfekcyjność zapowiedziała, że zjawi się na niedzielnym posiedzeniu Komisji i zachęcać będzie jej członków do podjęcia stosownych działań, które uniemożliwią dalsze nadinterpretowanie i łamanie prawa przez Komisję.
By móc startować w wyborach do Parlamentu Studentów UW, trans musiała zrzec się mandatu w Komisji Rewizyjnej Samorządu Studentów UW. Jej Perfekcyjność trzykrotnie już była posłem do Parlamentu Studentów UW, raz wybramo ją także Marszałkiem Parlamentu Studentów UW. Była także członkiem Zarządu Samorządu Studentów Instytutu Socjologii UW, Sekretarzem Zarządu Samorządu Studentów Instytutu Socjologii UW, członkiem Rady Wydziału Filozofii i Socjologii UW, członkiem Rady Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW, dwukrotnie członkiem Senatu UW. Pełniła także inne funkcje samorządowe.

/KAI/

Wypowiedz się! Skomentuj!