Warszawa, 27 września 2010 – Moja cierpliwość jest na wyczerpaniu! – deklaruje Jej Perfekcyjność. I zapowiada facebookową ofensywę. Stawia także ultimatum: jeśli facebook nie zajmie się sprawą natychmiast, JP będzie działać nieregulaminowo.

Co to w zasadzie oznacza? Jej Perfekcyjność 2 września dostarczyła do administracji facebooka skan wymaganych dokumentów, które miały sprawić, że jej konto zostanie odblokowane. Od tamtej pory jednak nikt z serwisu nie kontaktował się z nią, a konto pozostaje zablokowane.

– Mam dość! – irytuje się Jej Perfekcyjność. – Ileż można czekać na reakcję? Dwa tygodnie temu wysłałem maila z zapytaniem czy coś się dzieje. Dziś wysyłam ostatnią wiadomość „przypominającą”. Jeśli facebook ma mnie gdzieś, to i ja będę działać jakbym serwisem się nie przejmował.

Trans nie zdradza, co zamierza zrobić, ale pewne wskazówki mogą płynąć z sondy, jaką ostatnio zorganizowano na stronie Odblokujcie Jej Perfekcyjność. Większość osób, które wzięły w niej udział twierdzi, że JP powinna założyć nowe konto ze swoimi danymi i rozpocząć kolejne życie na facebooku. Druga pod względem popularności odpowiedź to zachęta dla Jej Perfekcyjności do rozpoczęcia akcji masowego wysyłania maili do administracji serwisu. W ten sposób osoby chcące wesprze jej walkę, miałyby szansę wyrazić mocniej swoje poparcie.
Kwestia zablokowania konta Jej Perfekcyjności może być jednym z tematów, jaki poruszony będzie podczas 3rd European Transgender Council w Malmo, na które zaproszono także JP. Wydarzenie rozpocznie się 30 września i potrwa do niedzieli. W czasie spotkania działaczy i organizacji na rzecz osób trans, poruszane mają być tematy związane z intensyfikacją walki o uznanie podmiotowości osób trans w Europie.

– Jeśli będzie taka okazja, to z chęcią przedstawię sprawę – zapowiada Jej Perfekcyjność. – Facebook odmawia osobom trans posiadania imienia zgodnego z ich identyfikacją płciową, domagając się formalno-administracyjnego poświadczenia prawa do używania danego imienia i nazwiska. To ewidentnie uderza zaś w osoby trans.

O zablokowaniu konta trans mówiono także podczas zakończonego niedawno Zjazdu Socjologicznego w Krakowie. W czasie jednego z referatów przytoczono przypadek JP jako case study nieokreślonej wszechwładzy serwisu nad użytkownikami. Blokada konta Jej Perfekcyjności trwa już od 6 sierpnia.


Akcję Odblokujcie Jej Perfekcyjność wspiera ponad 1000 osób.

/Fakt/

Wypowiedz się! Skomentuj!