Warszawa, 13 września 2010 – Portal chyba nie zamierza przejmować się trans. Mimo tego, że 10 dni temu przesłała do administracji wymagane skany dokumentów, nikt na to nie zareagował a jej konto pozostaje nadal zablokowane.

Zablokowana od ponad miesiąca (!) na portalu Facebook.com, Jej Perfekcyjność powiedziała, że jest już bardzo zmęczona niewygodną dla niej sytuacją. Trans od 6 sierpnia 2010 walczy o odblokowanie jej konta i strony w serwisie. Administracja facebooka zbywa ją szablonowymi odpowiedziami i długim milczeniem.

– Tym razem pobili chyba rekord – powiedziała JP. – Odpowiadanie przez tydzień uważałem już za dość niegrzeczne, ale tym razem mija 10 dni od momentu, gdy otrzymali ode mnie ostatnią wiadomość i wciąż nie widzę odpowiedzi… To trochę skandaliczne, że portal reklamujący się jako przestrzeń dla przyjaciół i znajomych, traktuje swoich użytkowników jak zło konieczne.

Facebook zażądał od Jej Perfekcyjności przesłania skanu pewnych dokumentów, które trans dostarczyła przez specjalny formularz internetowy. Ponieważ jednak odpowiedź na ten krok nie nadeszła przez wiele dni, postanowiła także wymagane przez serwis skany wysłać pocztą e-mail na wskazany adres mailowy. Dziś mija 10 dni od momentu, w którym skany dokumentów trafiły do administracji i nadal nikt z jej członków nie odezwał się do niej w tej sprawie.
Przypadek zablokowania Jej Perfekcyjności stał się w minionym tygodniu jednym z omawianych podczas XIV Zjazdu Socjologicznego w Krakowie. W referacie „Facebook.com – oaza (nie)wolności. O władzy w sieci 2.0” Paulina Kitlas opisywała mechanizmy kontroli w znanym serwisie. Zwróciła uwagę m.in. na bezbronność użytkownika wobec niezidentyfikowanych członków „władz” Facebooka. Ofiarą takiej władzy stała się właśnie Jej Perfekcyjność i jej konto. Jeśli do końca miesiąca profil pozostanie nadal niedostępny, sprawą zajmą się także uczestnicy 3rd European Transgender Council w Malmo. W wydarzeniu weźmie udział Jej Perfekcyjność, którą organizatorzy uhonorowali stypendium umożliwiającym jej przybycie do Szwecji. Trans uważa bowiem, że takie traktowanie jej osoby jest wyrazem transfobii. Pisała o tym także innastrona.pl.

– Nie wiem co jeszcze mam zrobić, żeby facebook mnie odblokował – powiedziała trans. – Powoli tracę siłę do tej walki. Oczywiście założenie nowego konta nie wchodzi w grę, bo byłoby złamaniem regulaminu serwisu, a tego robić nie chcę. Siły dodaje mi tylko fakt, że wspiera mnie tak wiele osób.

Jej Perfekcyjność nawiązała w ten sposób do grupy ponad 1000 osób, które wspierają jej walkę na stronie Odblokujcie Jej Perfekcyjność. W chwili obecnej liczy ponad 1065 osób. Wszyscy liczą na to, że konto Jej Perfekcyjności zostanie szybko odblokowane i będzie mogła ona wrócić do swojej stałej działalności w portalu.

/wirtualnemedia.p/

Wypowiedz się! Skomentuj!