Warszawa, 11 sierpnia 2010 – Trwa blokada konta Jej Perfekcyjności. Administracja serwisu facebook.com nadal nie odpowiedziała na jej prośbę o przywrócenie funkcjonalności. Coraz więcej osób wspiera walkę o odblokowanie konta.

Przypomnijmy: 6 sierpnia około godziny 15:00 zablokowano konto Jej Perfekcyjności w serwisie facebook.com. Trans od tamtej pory nie może zalogować się do serwisu. Skontaktowała się już z administracją strony w wyznaczony w regulaminie sposób, ale nadal nie otrzymała odpowiedzi na swoją prośbę o przywrócenia funkcjonalności konta.

– Zaczyna być to powoli męczące – żali się Jej Perfekcyjność. – Miałem nadzieję, że lada moment sprawa się wyjaśni i że we wtorek najpóźniej będę mógł korzystać ze swojego konta. Okazuje się jednak, że tak nie jest. Nie wiem ile może to jeszcze potrwać.

Na stronie facebook.com/OdblokujcieJP zbierają się ludzie, którzy także uważają zablokowanie konta trans za nieporozumienie i chcą jego ponownego uruchomienia. Grupa zebrała już ponad 280 osób a z każdą chwilą ich liczebność się zwiększa. Na stronie „Odblokujcie Jej Perfekcyjność” można przeczytać: „Dość cenzury osób trans! Skoro na facebook.com swoje konto może mieć 'Lady Gaga’ czy też 'P. Diddy’, to czemu nie może mieć 'Jej Perfekcyjność’?” W ten sposób autorzy walczyć chcą z dyskryminacją osób trans. Ich zdaniem, to tak jakby po operacji zmiany płci nakazywać komuś posługiwać się imieniem nadanym przy urodzeniu.
Zablokowanie Jej Perfekcyjności bywa porównywane do zablokowania znanej bloggerki Kataryny, którą także usunięto za „podawanie nieprawdziwych danych osobowych”. Trans wsparła ją wówczas – mimo wcześniejszych ataków Kataryny na pracę naukową JP.

– Dlatego też miałem nadzieję, że podobnie jak u niej, u mnie sprawa także szybko się zakończy – tłumaczy Jej Perfekcyjność. – Okazuje się jednak, że facebook potrzebuje więcej czasu. Nie wiem, może naprawdę potrzeba, żeby z tysiąc osób dołączyło do grupy, by cokolwiek zrobili?

Na swoim blogu trans napisała o całej sytuacji: „Różnica między mną a nią jest jednak taka, że ja swojego imienia używam także na co dzień, a ona nazwała się Kataryna w sieci, by na żywo nikt jej nie kojarzył z tą postacią. Pozwolę sobie zatem na porównanie, że jestem bardziej od niej prawdziwa ze swoim imieniem.
Po raz pierwszy profil JP zablokowano 11 kwietnia 2010. Po odblokowaniu i usunięciu strony JP, wróciła z nową jej wersją 10 maja 2010.


Tak wygląda grupa Odblokujcie Jej Perfekcyjność w facebook.com

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!