Warszawa, 31 sierpnia 2010 – Kilka minut przed północą 30 sierpnia tysięczna osoba dołączyła do grupy wspierającej walkę o odblokowanie konta Jej Perfekcyjności na portalu Facebook.com. Oznacza to, że przed upływem miesiąca od blokady zebrała się już naprawdę spora grupa. Czy facebook ulegnie?

Grupa „Odblokujcie Jej Perfekcyjność” pojawiła się na facebooku już dzień po zablokowaniu trans. Codziennie dołączają do niej kolejne osoby – średnio ponad 41 osób dziennie! Dzięki takiemu tempu, wczoraj wieczorem udało się osiągnąć magiczną liczbę tysiąca osób.

– To niesamowite! – cieszy się Jej Perfekcyjność. – Zupełnie nie spodziewałem się takiej reakcji. Cieszę się, że aż tyle osób uważa, że ja i inne osoby trans mamy prawo używać na facebooku swojego prawdziwego, a nie formalnego imienia.

Ponad trzy tygodnie temu administracja facebooka zablokowała konto trans. Po wymianie kilku wiadomości okazało się, że powodem zablokowania było „podanie nieprawdziwych danych”. Za takie bowiem uważa serwis imię i nazwisko, jakie kilka lat temu przyjęła trans. Osoby dołączające do inicjatywy „Odblokujcie Jej Perfekcyjność” liczą na to, że ich liczebność wpłynie na facebooka i portal ulegnie, zgadzając się na funkcjonowanie trans w cyberprzestrzeni pod jej prawdziwym, a nie formalnym imieniem.
Sama Jej Perfekcyjność, choć nie może osobiście podziękować osobom włączającym się w akcję, była bardzo szczęśliwa, gdy dowiedziała się, że już tysiąc osób wspiera jej walkę.

– Taka liczba ludzi naprawdę wiele dla mnie znaczy – tłumaczy. – Wasze wsparcie powoduje, że wiem, że warto walczyć dalej. Na razie facebook zbywa mnie szablonowymi odpowiedziami, ale mam nadzieję, że będzie inaczej. Skoro Blogerka Kataryna ma prawo istnieć w sieci, choć nie ma jej w świecie realnym, to tym bardziej mam takie prawo ja!

Jej Perfekcyjność powiedziała, że chciałaby wszystkim zaangażowanym jakoś podziękować, ale nie ma pomysłu jak to zrobić. Zapowiedziała jednak, że gdy tylko uda się zmusić administrację do odblokowania jej konta, będzie chciała jakoś odwdzięczyć się wszystkim, którzy wspierali ją w ty trudnym dla niej czasie.


Tysiąc osób lubi akcję Odblokujcie Jej Perfekcyjność

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!