Warszawa, 10 lipca 2010 – Od kilku dni jest już w sieci strona www.WHATEVER.com.pl, poświęcona inicjatywie Whatever podczas EuroPride Warsaw 2010. Znaleźć można na niej wszystkie informacje dotyczące transparentu, który pojawi się podczas parady 17 lipca.

Obiecywana od dawna strona zawiera wszystkie niezbędne informacje, które wyjaśniać mają ideę Inicjatywy Whatever. Jej najważniejszym elementem jest manifest, który wyjaśnia powody całego zamieszania.

– Chcemy nauczyć inne osoby ze środowiska LGBTQ mówić „whatever” – wyjaśnia trans. – Poprzez nas przykład, chcemy im zaprezentować, że heteronormie można się opierać i nie trzeba jej naśladować.

W manifeście czytamy m.in.:
Dość nietolerancji, dość popychania, dość udawania, że nas tu nie ma. Jesteśmy i mówimy Ci „whatever”. Bo musisz wiedzieć, że mamy gdzieś Twoje przekonanie o tym, że przegięte cioty szkodzą środowisku (ale już w salonie fryzjerskim czy łóżku chętnie się z nimi spotykasz). Że nie obchodzi nas Twoje zdanie o drag queen, które są zbyt wyzywające, by iść na czele gejowskich Parad (ale już po dwóch drinkach w klubie bawisz się przy ich występach znakomicie). I tym bardziej nie interesuje nas Twoja opinia o całującej się publicznie homoseksualnej parze lub większej grupie osób (bo przecież, gdyby to działo się w miejscu ustronnym, podnieciłoby cię na maksa). Tacy jesteśmy.
Na stronie znaleźć można całą treść manifestu, który opisuje powody, dla których zorganizowano całe zamieszanie.

– Jesteśmy odmieńcami wśród odmieńców, odchyleńcami wśród odchyleńców – wyjaśnia Jej Perfekcyjność. – I dlatego mamy tym większe prawo być obecnymi w miejscach publicznych, w przestrzeni publicznej. Dopóki inni się tego nie nauczą, będziemy walczyć.

Jak dodaje Jej Perfekcyjność, Inicjatywa Whatever jest początkiem takiej walki. Do mieszkania JP dotarł już napis wydrukowany na specjalnej siatce. Siatka ma wymiary 5×1.5 m i jest – jak mówi trans – „naprawdę duża”.


Tak wygląda strona www.WHATEVER.com.pl


Zdjęcie zapakowanego jeszcze baneru (fot. JejPerfekcyjnosc4.prv.pl)

/Gazeta.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!