Warszawa, 27 lipca 2010 – Usunięcie profilu Kataryny z Facebook.com stało się jednym z ważniejszych wydarzeń dnia. Swoje zrozumienie wobec tego, jak musi czuć się teraz bloggerka wyraziła także Jej Perfekcyjność.

Trans podkreśliła, że ją „spotkał podobny los”, bo administracja serwisu Facebook.com także usunęła jej profil bez powiadamiania jej o tym. Mimo kilku monitów wysyłanych pod wskazane adresy, trans nie otrzymała odpowiedzi o powód usunięcia a jej prośby o przywrócenie strony zostały zignorowane.

– Dlatego doskonale rozumiem Katarynę – powiedziała Jej Perfekcyjność. – To bardzo przykre, gdy ktoś blokuje drogę kontaktu z innymi bez wyraźnej przyczyny lub bez wskazania błędu, który się popełniło np. łamiąc jakoś regulamin Facebook.com.

Trans podkreśla, że wspiera Katarynę w jej walce o odzyskanie profilu a zarazem wyraża wsparcie dla tych, którzy także chcą jego przywrócenia. Specjalna grupa, która powstała w tej sprawie na facebook.com nazywa się „Oddawać Katarynę!” i zrzesza już ponad 1300 osób, które chcą przywrócenia jej strony w serwisie. Jej Perfekcyjność podkreśla jednak absurdalność części zarzutów, jakie stawia się w komentarzach grupy. Jedna z osób napisała np. „Oddaliście pełnię władzy PO, to macie”. Trans dodaje jednak, że facebook.com jest serwisem amerykańskim i tam znajdują się jego władze jak i serwery z danymi. Stawianie podobnych spiskowych teorii uważa za „totalną bzdurę i objaw głupoty”.
Trans przypomina, że facebook.com blokował już strony innym osobom i organizacjom – czasem przez pomyłkę, czasem z powodu kłopotów technicznych. Tak było np. w przypadku Instytut Stefana Starzyńskiego z Warszawy, który czekał na wyjaśnienie sprawy 3 tygodnie. Przywrócony do życia profil pozbawiony był treści i dotychczasowej zawartości.

– Rozumiem jednak frustrację i też długo zastanawiałem się, co mogę zrobić, gdy facebook zablokował moją stronę – zdradza JP. – Możliwe, że zablokowanie strony było pomyłką. A może sama Kataryna niechcący dokonała naruszenia regulaminu, który dość dokładnie i restrykcyjnie mówi co można, a czego nie, a z którym mało kto zapoznaje się szczegółowo.

Kataryna to autorka jednego z popularnych polskich blogów na temat polityki. Bywa nazywana „najbardziej znaną komentatorką polityczną w polskiej sieci”. Kataryna wspominała także o Jej Perfekcyjności, krytycznie odnosząc się do jej udziału w badaniu Fundacji Batorego nt. monitoringu mediów publicznych w czasie kampanii prezydenckiej.
Profil Jej Perfekcyjności zablokowano 11 kwietnia 2010. Nowe konto uruchomiła 10 maja 2010.


Ponad 1300 osób dołączyło do grupy w obronie profilu Kataryny

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!