Wrocław, 24 maja 2010 – Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Filozoficzne i kulturowe aspekty cielesności” rusza już za tydzień na wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Swój referat podczas spotkania naukowców wygłosi także Jej Perfekcyjność.

Trans z wystąpieniem pod tytułem „Ciało swobodne, ciało kontrolowane. Ekspresja cielesności jako forma oporu wobec heteronormy – raport z badań w klubie gejowskim” zaprezentuje się około 11.30 w poniedziałek, podczas drugiej sesji konferencyjnej.

– Mam nadzieję, że moje wystąpienie spodoba się przybyłym – powiedziała trans. – Pamiętać muszę, że to AWF a ja jestem socjologiem i gdzieś tutaj te dwa dyskursy muszą się spotkać i powiązać. Wierzę, że będzie dobrze.

Jej Perfekcyjność w skrócie wyjaśniła, że referat powstał na podstawie jej badań w klubie Utopia. JP miała już okazję zaprezentować te wyniki podczas konferencji „Praktyki cielesności” w Lublinie w 2008 roku. Pisaliśmy o tym tutaj. Praca została także opublikowana przez czasopismo naukowe „uniGender” w 2009 roku. Pisaliśmy o tym tutaj. Tym razem, jak podkreśla JP, do tematu podejść musi inaczej – ukazać bowiem chce znaczenie i rolę ciała w sytuacji klubu gejowskiego. Jak podkreśliła, jej doświadczenie i wiedza pozwalają jej na dokonanie takiej interpretacji.
Konferencja odbywa się w ramach obchodów XV- lecia Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Przewodniczącym Komitetu Naukowego jest prof. dr hab. Leszek Koczanowicz a Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego dr Katarzyna Salamon-Krakowska. Konferencja potrwa dwa dni.

– Nie wiem czy uda mi się uczestniczyć we wszystkich zaplanowanych sesjach, ale obawiam się, że nie będzie to możliwe – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Mam nadzieję jednak skorzystać na tym wydarzeniu jak najlepiej.

Koszt udziału w konferencji pokrywa trans Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Wstęp na nią jest wolny – każdy kto chciałby posłuchać Jej Perfekcyjności, może to zrobić w sali 2/13 w budynku P4 Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Sesja, w której wystąpi tras rozpoczyna się o 9.00 i potrwa do 12.00.

/Gazeta.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!