Warszawa, 9 maja 2010 – „Tabloidyzacja mediów. I co dalej?” to tytuł debaty, którą poprowadzi jutro Jej Perfekcyjność na Uniwersytecie Warszawskim. Wezmą w niej udział Michał Krzymowski, dziennikarz „Wprost”, „Dziennika” i „Życia Warszawy” oraz medioznawca dr Łukasz Szurmiński z Instytutu Dziennikarstwa UW.

Debata rozpocznie się o 16.45 w sali 200 w budynku przy ul. Krakowskie Przedmieście 24. Wstęp na nią jest wolny – swoją obecność potwierdzić można m.in. poprzez stronę wydarzenia w serwisie facebook.com.

– Gdy zaproponowano mi udział w konferencji, od razu się zgodziłem – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Temat jest bardzo ciekawy i na czasie, a poza tym mieści się w moich zainteresowaniach, więc cieszę się, że mam okazję wziąć w tym wydarzeniu udział.

Podczas spotkania obecni będą zastanawiać się skąd się bierze tabloidyzacja mediów oraz jakie mogą być jej dalsze jej losy. Prelegenci będą próbowali odpowiedzieć na tytułowe pytanie „i co dalej?”, zastanawiając się nad możliwymi drogami, jakie mogą spotkać media w Polsce.
Jej Perfekcyjność zajmuje się tabloidyzacją mediów – na konferencji naukowej „Oblicza nowych mediów”, która miała miejsce w Krakowie wygłosiła referat „Jan Paweł już wielki. Konstruowanie tożsamości grupowej w II i III rocznicę śmierci papieża w ogólnopolskich dziennikach drukowanych – raport z krytycznej analizy dyskursu”. Ten temat także będzie podstawą publikacji naukowej oraz pracy dyplomowej, którą złoży jeszcze w tym roku. We wrześniu na Zjeździe Socjologicznym JP wygłosi referat dotyczący analizy dyskursu w momencie katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku w kwietniu 2010.

– Zapraszam wszystkich serdecznie na to spotkanie – kończy Jej Perfekcyjność. – W trakcie debaty będzie także możliwość zadawania pytań jej uczestnikom, więc może to być dobra okazja do zweryfikowania własnych poglądów ze zdaniem specjalisty i praktyka tematu.

Organizatorem debaty jest organizacja studencka Akcja KP3, której członkinią jest Jej Perfekcyjność.


Plakat reklamujący debatę

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!