Warszawa, 23 maja 2010 – Tydzień przed innymi zakończy swój rok akademicki Jej Perfekcyjność. Wszystko przez specyficzny układ zajęć i wyjazdy na konferencje naukowe, zaplanowane na ostatni tydzień roku.

Rok akademicki trwa do 4 czerwca – zostały jeszcze dwa tygodnie do jego zakończenia. Dniem wolnym na niektórych wydziałach i uczelniach jest 4 czerwca, w związku z obchodzonym 3 czerwca Bożym Ciałem. Nikt chyba jednak nie kończy zajęć tak wcześnie jak Jej Perfekcyjność.

– Rzeczywiście, mam w tym roku szczęście z tymi zajęciami – powiedziała trans. – Po prostu w przyszłym tygodniu wypada mi poniedziałek i wtorek i przez to wszystko się zmienia.

Okazuje się, że JP ma teraz zajęcia jedynie w trzy dni tygodnia – poniedziałek, wtorek i czwartek. Ponieważ przyszły czwartek jest dniem świątecznym, w tym tygodniu odbywają się ostatnie czwartkowe zajęcia w roku akademickim 2009/2010. Poniedziałek i wtorek jednakże to normalne robocze dni na wszystkich na Uniwersytecie Warszawskim. Dla wszystkich poza Jej Perfekcyjnością. 31 maja i 1 czerwca trwa bowiem Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Filozoficzne i kulturowe aspekty cielesności” w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Na tej konferencji trans wygłosić ma referat „Ciało swobodne, ciało kontrolowane. Ekspresja cielesności jako forma oporu wobec heteronormy – raport z badań w klubie gejowskim” i w związku z tym, nie będzie obecna w Warszawie. Choć, jak zapowiedziała, nie wie jeszcze dokładnie kiedy wyjedzie i wróci do stolicy, nie chce ryzykować, że nie uda się jej oficjalnie ostrzec prowadzących, że nie zjawi się za tydzień.

– Nie mogę doczekać się wakacji – zdradziła trans. – Choć generalnie nie lubię lata, nienawidzę wysokich temperatur i tego, że często jest to dość martwy okres, to czuję, że w tym roku wyjątkowo tego potrzebuję. Muszę odpocząć, bo zwłaszcza ostatnie tygodnie były dla mnie naprawdę intensywne.

Jej Perfekcyjność w ten sposób zakończy m.in. pierwszy rok studiów doktoranckich na kierunku socjologia. Jak stwierdziła, był to dla niej czas trudny, ale owocny. Zapowiedziała także, że chciałaby „pod koniec drugiego roku” otworzyć przewód doktorski.

/KAI/

Wypowiedz się! Skomentuj!