Warszawa, 2 maja 2010 – Ale się nie odbędzie. Doroczne święto w tym roku nie będzie miało miejsca w Warszawie z powodu tragedii samolotu pod Smoleńskiem.

Tradycyjnie bowiem w pierwszą niedzielę maja fani Paris Hilton zbierają się przed Pałacem Prezydenckim, by tam chwalić jej imię, świętować jej dzień i proponować jej kandydaturę na ważne stanowiska w kraju i poza granicami. Tegoroczna edycja odbyć się miała pod hasłem: „Paris Hilton na Prezydenta”.

– Pomysł pojawił się już dawno, ale musieliśmy z niego zrezygnować – wyjaśnia Jej Perfekcyjność, przedstawicielka komitetu organizacyjnego. – Tragedia pod Smoleńskiem sprawiła, że już dzień po wydarzeniu wiedzieliśmy, że odwołamy tegoroczną manifestację.

Jak wyjaśnili organizatorzy, o ile sam pomysł obsadzenia Paris w fotelu prezydenta RP wydaje się im nadal wart rozważenia i poparcia przez Polaków, o tyle jednak czas i miejsce manifestacji mogłyby przynieść odwrotny do zamierzonego skutek. Jej Perfekcyjność powiedziała, że nie chce, aby manifestacja odwodziła ludzi od pomysłu. Tak mogłoby być ze względu na przedwczesne opróżnienie stanowiska Prezydenta RP. Choć sytuacja wyborów prezydenckich jest sprzyjająca, to forma prowadzonej kampanii wyborczej, niewielka odległość czasowa tragedii oraz znaczenie, jakiego nabrał Pałac Prezydencki, postanowiono o odwołaniu tegorocznych obchodów.
Od razu narodziła się na facebooku grupa, która proponuje organizację MDPH 2010 w innym miejscu i terminie.

– Cieszę się, że ludzie chcą świętować na cześć Paris, ale organizacja tego w inny dzień nie miałaby sensu – wyjaśnia Jej Perfekcyjność. – Dlatego dziękuję za założenie tej grupy, to miły symbol. Ale obawiam się, że najbliższy Międzynarodowy Dzień Paris Hilton obchodzić będziemy 1 maja 2011.

Jej Perfekcyjność już teraz zaprosiła wszystkich do udziału w nim i wyraziła nadzieję, że „nikt ani nic nie stanie na przeszkodzie” organizacji tego święta. Trans powiedziała, że można się spodziwać, że przyszłoroczna manifestacja będzie huczniejsza niż dotychczasowe.

Więcej o święcie na DzienParisHilton.prv.pl


Grupa „Chcemy obchodów Dnia Paris Hilton 2010” na facebook.com

/pudelek.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!