Warszawa, 20 maja 2010 – Powódź atakuje Polskę – jednym z najbardziej zagrożonych miast jest Kraków. Za tydzień Jej Perfekcyjność udać się ma do grodu Kraka na I Kongres Młodej Socjologii. Czy pogoda pokrzyżuje plany jej i organizatorów?

Trans podkreśla, że nie miała jeszcze dokładnie zaplanowanego czasu wyjazdu. Stwierdza jedynie, że miała nadzieję na wyjazd w czwartek 27 maja wieczorem. Nie wiadomo jednak czy plan się powiedzie. Już teraz bowiem władze Uniwersytetu Jagiellońskiego odwołują zajęcia na uczelni.

– Szczerze współczuję wszystkim z UJ – mówi Jej Perfekcyjność. – Mam nadzieję, że uda się im uporać z problemami klimatycznymi i że szybko wrócą do normalności. Wierzę też, że lada dzień pogoda się poprawi i wszystko jakoś się ułoży.

Trans zaproszona została do udziału w kongresie, na którym wstąpić ma w piątek 28 maja z referatem „Czy grozi nam pedalska rewolucja? Krótka historia walki o podmiotowość dewiantów”. Trans stwierdziła, że wydarzenie to może być naprawdę ciekawe – równolegle bowiem w piątek odbywać się będzie kilka sesji, w ramach których osoby zainteresowane danym tematem dyskutować będą o najnowszych osiągnięciach subdziedziny nauki.
Kongres trwa jeden dzień, jednakże Jej Perfekcyjność podkreśliła, że jeszcze nie wie dokładnie kiedy wyjdzie i kiedy wróci. Wie natomiast, że na początku kolejnego tygodnia pojawić się musi we Wrocławiu. W poniedziałek 31 maja podczas Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Filozoficzne i kulturowe aspekty cielesności” na wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego wygłosić ma referat „Ciało swobodne, ciało kontrolowane. Ekspresja cielesności jako forma oporu wobec heteronormy – raport z badań w klubie gejowskim”. Wrocław, co podkreśla trans, jest także miastem zagrożonym powodzią.

– Wierzę, że perspektywa jest na tyle odległa, że do tego czasu wszyscy będziemy mówić o powodzi jak o złym ale odległym wspomnieniu – powiedziała. – Trzymam mocno kciuki za Kraków, Wrocław i całą Polskę walczącą z żywiołem.

Wstęp na wystąpienia JP w Krakowie i Wrocławiu jest wolny dla wszystkich zainteresowanych. Konferencje będą ostatnimi, w jakich udział weźmie przed wakacjami Jej Perfekcyjność. Kolejną, na której będzie można ją spotkać będzie XIV Ogólnopolski Zjazd Socjologiczny Kraków 2010, który odbędzie się we wrześniu.


Logotyp I Kongresu Młodej Socjologii

/Fakt/

Wypowiedz się! Skomentuj!