Warszawa, 5 maja 2010 – Badanie dotyczyć ma co prawda wyborów samorządowych, które zaplanowane są na przełom roku 2010 i 2011, ale już teraz trwają w tej sprawie rozmowy. Trans otrzymała propozycję udziału w badaniu.

Monitoringiem objęta ma być telewizja publiczna. Socjologowie zbadać chcą główne wydanie „Wiadomości” w programie I oraz głównie wydania programów informacyjnych w ośrodkach lokalnych telewizji publicznej. W sumie będzie to około 340 godzin programów!

– Wybory muszą odbyć się między listopadem 2010 a styczniem 2011 – tłumaczy Jej Perfekcyjność. – To, że już teraz trwa kampania przed wyborami prezydenckimi tylko nam pomaga. Możemy przetestować wszystkie narzędzia, z jakich chcemy korzystać później.

Jak podkreśla trans, jej udział nie polegałby jednak na ilościowym zliczaniu tego, ile czasu poświęca się jakiejś grupie startującej w wyborach. Wraz z innymi socjologami miałaby odpowiadać za pokazanie w jakim kontekście media prezentują partie i kandydatów. To trudniejsza część zadania, wymagająca stworzenia odpowiedniej metodologii i zajęcia się zagadnieniem od zupełnie innej strony. Dlatego też Jej Perfekcyjność nie potwierdziła ostatecznie jeszcze swojego udziału w projekcie. Wyraziła na razie wstępne zainteresowanie, które zweryfikować ma m.in. podczas dzisiejszego spotkania z przedstawicielami instytucji zlecających przygotowanie raportu.
Ostatecznym efektem badania ma więc być nie tyle samo zliczenie ile czasu poświęca się na jakąś partię przed wyborami samorządowymi, ale też w jakim kontekście mówi się o tychże – pozytywnym, neutralnym czy negatywnym.

– Brzmi to wszystko bardzo ciekawie, dlatego poważnie zastanawiam się na udziałem – powiedziała JP. – Zobaczę też ile czasu wymagać ode mnie będzie zaangażowanie się w projekt. Jeśli uda mi się to połączyć z moim normalnym życiem, to z wielką chęcią włączę się w coś takiego.

Trans stwierdziła, że takie badanie dodatkowo wpłynie pozytywnie na rozwój jej umiejętności badawczych.

/KAI/

Wypowiedz się! Skomentuj!