Warszawa, 22 kwietnia 2010 – Wczoraj oficjalnie potwierdzono udział Jej Perfekcyjności w XIV Ogólnopolskim Zjeździe Socjologicznym w Krakowie. To trzecie już wydarzenie naukowe, w jakim ma wziąć udział w sezonie wiosenno-letnim trans.

XIV Ogólnopolski Zjazd Socjologiczny „Co dzieje się ze społeczeństwem?” będzie wielkim świętem polskiej socjologii. Organizowany raz na trzy lata jest zawsze miejscem intensywnej wymiany myśli i nawiązywania współpracy. W tym roku odbędzie się w Krakowie w dniach 8-11 września 2010.

– Strasznie się cieszę, że zaakceptowano moją propozycję referatową – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Przyznaję, że zgłosiłem się w ostatniej chwili, ale też i dzięki temu mój temat okazał się chyba ciekawy i bardzo aktualny.

Trans będzie zajmować się w swoim wystąpieniu śmiercią prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Nie chciała na razie zdradzić szczegółów, bowiem – jak wyjaśniła – badanie jest na razie „na etapie operacjonalizacji”.
Także w Krakowie, ale już 28 maja odbędzie się I Kongres Młodej Socjologii. W czasie jego trwania Jej Perfekcyjność wygłosi referat „Czy grozi nam pedalska rewolucja? Krótka historia walki o podmiotowość dewiantów”. Trans podkreśla, że gród Kraka w tym roku „wyjątkowo intensywnie zajmuje się organizacją konferencji naukowych”. Nie tylko tam jednak będzie można posłuchać JP. 31 maja lub 1 czerwca trans wystąpi we Wrocławiu.

– To zupełnie inne miejsce, zupełnie inne środowisko – wyjaśniła. – W konferencji naukowej w Akademii Wychowania Fizycznego jeszcze nigdy nie miałem okazji uczestniczyć. Więc będzie to dla mnie coś zupełnie nowego.

Jej Perfekcyjność wygłosić ma podczas konferencji „Filozoficzne i kulturowe aspekty cielesności” referat „Ciało swobodne, ciało kontrolowane. Ekspresja cielesności jako forma oporu wobec heteronormy – raport z badań w klubie gejowskim”. Trans wyjaśniła, że nie zna jeszcze ostatecznego terminu swojego wystąpienia, bowiem nie stworzono jeszcze kalendarza całej imprezy.
Dodała także, że zaprasza serdecznie wszystkich zainteresowanych do wysłuchania tego, co ma do powiedzenia.

/KAI/

Wypowiedz się! Skomentuj!