Warszawa, 21 kwietnia 2010 – Władze samorządu studenckiego na Uniwersytecie Warszawskim przedstawią dziś na posiedzeniu Senatu UW raport na temat sytuacji studentów na uczelni. W dorocznym sprawozdaniu zabrakło znów informacji o studentach homo-, bi- i transseksualnych.

O umieszczenie części raportu informującej o tym zagadnieniu walczyła Jej Perfekcyjność. Kilkakrotnie poruszała tę sprawę na posiedzeniach Parlamentu Studentów UW (to najwyższa władza samorządowa wśród studentów tej uczelni) i zadawała pytania Przewodniczącej Sekcji Studenckiej Zarządu Samorządu Studentów UW Marcie Michalskiej, która odpowiedzialna jest za przygotowany dokument.

– Wydaje mi się, że już więcej nie mogłem zrobić – komentuje JP. – Nie tylko zaproponowałem temat, ale i podjąłem się przygotowania szkicu jego opracowania, czy też nawet wersji ostatecznej. Na próżno, bowiem władze samorządu twierdzą, że sprawa nie ma znaczenia.

W miniony poniedziałek, późno w nocy, gdy po raz ostatni studenci rozmawiali na temat Raportu Studenckiego, trans po raz kolejny zadała pytania odpowiedzialnym za powstanie dokumentu – dlaczego zabrakło w nim informacji na temat osób homo-, bi- i transseksualnych. Na swoje pytanie… nie uzyskała odpowiedzi.Dlatego też postanowiła, po raz kolejny, skierować je w formie pisemnej do Przewodniczącej Sekcji Studenckiej. Wyraziła przy tym zażenowanie, że musi w ten sposób załatwiać sprawę z ludźmi, którzy są jej znajomymi.

– Nie odpowiadanie na pytanie jest najbardziej prymitywną formą radzenia sobie z trudnymi tematami – stwierdziła trans. – Pozostaje mi ubolewać nad tym, co się stało i prosić studentów LGBTQ na UW, by zwracali uwagę w przyszłym roku podczas wyborów. By wasz głos nie poszedł na ludzi, którzy mają was w dupie.

JP podkreśliła, że nieporuszany nigdy w dorocznych opracowaniach temat mógłby zaistnieć w tym roku, gdy po raz pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej Warszawa będzie miała zaszczyt gościć EuroPride – europejską paradę środowiska LGBTQ.

Raport można ściągnąć tutaj PDF.


Pismo JP w sprawie braku informacji o osobach LGBTQ [PDF]

/Rzeczpospolita/

Wypowiedz się! Skomentuj!