Warszawa, 26 kwietnia 2010 – Manifestacja „Stop promocji homoseksualizmu na UW!” zmobilizowała Jej Perfekcyjność do działania. Jeszcze dzisiaj przygotować ma pismo i rozpocząć rozmowy z organizacjami ngo na temat walki o prawa osób LGBTQ.

Manifestacja, o której donoszą media, odbyła się przed bramą Uniwersytetu Warszawskiego. Jej organizatorami były te same organizacje, które stały za zaproszeniem Paula Camerona na konferencję na UW. Spotkanie zostało ostatecznie odwołane przez Rektorę UW po tym, jak zaczęły do niej spływać informacje o mających tam wystąpić ludziach.

– Nasza szybka reakcja sprawiła, że udało się zapobiec tragedii – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Pamiętajmy, że Cameron to nie tylko ziejący nienawiścią człowiek, ale przede wszystkim pseudonaukowiec, którego dawno temu wykluczono z poważnych środowisk naukowych. Uniwersytet Warszawski dopuszcza do głosu różne poglądy, ale stawia im jeden warunek: naukowość.

Tej właśnie zabrakło, dlatego – zdaniem JP – odwołano spotkanie. Pisaliśmy o tym w tekście „Czy homofobiczny Cameron wystąpi na UW?„. Studenci, którzy organizowali konferencję, postanowili dzisiaj zaprotestować przeciw „łamaniu wolności badań naukowych i promowaniu homoseksualizmu”. Jej Perfekcyjność jest wzburzona taką postawą i choć – jak podkreśliła – absolutnie ją szanuje, będzie starała się podjąć działania, aby osoby LGBTQ nie czuły się na Uniwersytecie Warszawskim niechciane.
Jej zdaniem, przejawem takich niechętnych postaw jest także Raport Studencki, który dorocznie władze samorządu studenckiego przedstawiają na posiedzeniu Senatu UW do wiadomości Rektor UW i wszystkich Dziekanów. W tym roku, mimo wielu prób i starań ze strony Jej Perfekcyjności, część dotycząca osób LGBTQ nie została w Raporcie uwzględniona. Pisaliśmy o tym w tekście „Raport studentów UW bez gejów, lesbijek i transów„.

– Choć UW uchodziło zawsze za miejsce nie tyle przyjazne, co bezpiecznie dla osób LGBTQ, mam wrażenie, że coś zaczyna się zmieniać na niekorzyść – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Szkoda, że w roku tak dla nas ważnym, gdy po raz pierwszy w historii EuroPride odbywa się w kraju Europy Środkowo-Wschodniej i jest to Polska, musimy dojść do takiego smutnego wniosku. Mam nadzieję, że okaże się on błędny.

Jej Perfekcyjność nie chciała zdradzić, jakie dokładnie kroki podejmie, ale zapewniła, że zamierza „walczyć o widoczność osób LGBTQ na UW”. Podkreśliła, że np. na Politechnice Warszawskiej działa akcja PWGay (pwgay.org), która zrzesza homoseksualnych studentów z tej uczelni. Taka inicjatywa nigdy nie powstała na Uniwersytecie Warszawskim.

Informacja z serwisu Gazeta.pl:

/Gazeta.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!