Warszawa, 6 kwietnia 2010 – Kontrowersyjny tekst JP „Związki partnerskie? Zdecydowanie przeciw” został dziś przedrukowany przez portal homoseksualizm.org.pl. W społeczności zgromadzonej wokół strony od dłuższego czasu toczy się dyskusja na temat legalizacji związków par jednopłciowych.

W swoim tekście Jej Perfekcyjność staje w opozycji do wszystkich osób, które walczą o usankcjonowanie takich relacji. Jak podkreśla, jest przeciwna temu rozwiązaniu, bo „reprodukuje ono heteronormatywny wzorzec”. W krótkim, felietonowym tekście wyjaśnia swoje tezy i usiłuje przekonać innych do swojego zdania.

– Jeśli choć jedna osoba przemyśli swoje dotychczasowe podejście, będzie to sukces – powiedziała JP. – Wiem, że niełatwo jest przekonać ludzi do tego, by odrzucili heteronormę i pomyśleli szerzej… ale mam wciąż nadzieję.

Tekst powstał oryginalnie na potrzeby portalu GayLife.pl. Potem opublikowano go także na JejPerfekcyjnosc.blox.pl. Wszędzie, gdzie się pojawiał, tekst wywoływał sporą polemikę czytelników. Trans stwierdziła, że podobnej reakcji spodziewa się tym razem.


Tekst na stronie homoseksualizm.org.pl

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!