Warszawa, 14 kwietnia 2010 – Jej Perfekcyjność nadal poza facebookiem. Jej konto nie zostało odblokowane. Co było powodem usunięcia trans z serwisu?

Od kilku dni Jej Perfekcyjność nie posiada konta w serwisie facebook.com. Administracja strony zablokowała jej stronę i uniemożliwiła korzystanie z niej. Nie mogą na nią dostać się także inni użytkownicy serwisu oraz – co było możliwe dotychczas – wszyscy użytkownicy internetu.

– Z ogromnym zaskoczeniem przyjąłem informację o tym, że moje konto nie działa – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Tym bardziej, że nikt z facebook.com nie poinformował mnie o tym jakąś wiadomością. To znajomi, którzy zauważyli, że nie mogą się dostać na facebook.com/perfekcyjnosc zadzwonili do mnie z pytaniami.

Trans skontaktowała się – zgodnie z procedurą przewidzianą w serwisie – z administracją. To jednak nic nie dało. Po otrzymaniu automatycznej wiadomości zwrotnej, Jej Perfekcyjność została poproszona o cierpliwość. A jej strona nadal nie działa.
Trans przez ostatnie trzy dni przebywała na seminarium naukowym i Marszu Żywych w Byłym Nazistowskim Obozie Koncentracyjnym i Zagłady Auschwitz-Birkenau – przez ten czas ekipa facebook.com także się do niej nie odezwała. Trans skontaktowała się w międzyczasie z Pa, która jest specjalistą ds. social media w jednej z firm zajmujących się komunikacją marketingową w sieci. Z informacji, jakie zostały jej przekazane wynika, że podobna sytuacja spotkała np. Instytut Stefana Starzyńskiego z Warszawy, któremu bez powodu zablokowano konto na 3 tygodnie a potem je całkowicie… wyczyszczono z treści.

– Pojawiła się nadzieja, że moja sprawa zostanie rozwiązana szybciej – zdradziła JP. – Nie chcę jednak na razie nic mówić, żeby nie zapeszać. Póki co, pozostaje czekanie.

Jej Perfekcyjność podkreśliła, że sytuacja dodatkowo motywuje ją do tego, by przygotować… referat naukowy poświęcony facebook.com. Trans stwierdziła, że planowała to od jakiegoś czasu, ale właśnie zaistniała sytuacja sprawiła, że zaczęła się sprawą poważnie przejmować i nad nią myśleć.


Serwis facebook.com

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!